Протести у Сербії: до Белграда прибуло тисячі осіб, влада погрожує арештами

Джерело: Reuters

До столиці Сербії прибуло тисячі осіб – в основному студенти – на заплановані вихідними протести проти чинної влади.

Президент Сербії Александр Вучич вже заявив, що закликав поліціянтів бути стриманими, але затримувати порушників спокою.

“Держава зробить все, щоб забезпечити мир. Ті, хто загрожують миру, будуть арештовані”, – сказав він.

Студентів, які прибували до Белграда, вітали тисячі людей, розмахуючи сербськими прапорами. Сотні байкерів, які зібрались біля будівлі уряду, заводили двигуни на знак підтримки, а автомобілі сигналили.

Інші, зокрема студенти з Белграда, постелили червону доріжку для тих, хто прибув, уздовж головного бульвару Теразіє.

“Белградці, визволителі прибули”, – сказала 19-річна студентка Ангеліна з міста Зренянін.

Очікуються, що мітинги вихідними стануть наймасштабнішими за останні десятиліття.

Майже щоденні протести студенів почались торік у грудні, після того, як у листопаді на вокзалі у місті Нові-Сад впав дах на людей.

Тоді загинуло 15 осіб. Серби вважають винними у трагедію чинну владу, яку називають корупційною.

За словами Вучича, очікується, що до столиці прибуде від 60 000 до 80 000 протестувальників. Організатори кажуть, що очікують ще більше.

Студенти, викладачі, фермери та робітники приєдналися до демонстрацій, кинувши серйозний виклик Вучичу, який 12 років перебуває при владі як прем’єр-міністр чи президент.

Натовпи прихильників Вучича прибули до Белграда цього тижня, щоб поставити табір біля його офісу в центрі міста. За ніч привезли трактори, щоб оточити свій табір.

Раніше прем’єр-міністр Мілош Вучевич, який йде у відставку, заявив, що поліція втрутиться у разі насильства.

У грудні минулого року студенти висунули низку вимог, зокрема оприлюднити документи щодо катастрофи на вокзалі та притягнути винних до відповідальності.

Прокуратура висунула звинувачення 13 особам у зв’язку з катастрофою, а уряд оголосив антикорупційну кампанію. Вучевич і два міністри також подали у відставку.

14 травня Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №9495 “Про охорону дитинства”, який стосується захисту прав українських дітей, примусово переміщених до Росії.

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт, що забороняє людям, засудженим за державну зраду і колабораціонізм, усиновлювати дітей.

Щороку 14 травня в Україні відзначають День пам’яті українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни.

Сьогодні, 14 травня, Нова пошта повідомила про закриття відділення №4 у Херсоні в районі Корабел через посилення російських обстрілів.

В середу, 14 травня, російські війська завдали ракетного удару по місту Суми.