У ЮНЕСКО відреагували на загибель журналістки «Укрінформу» Тетяни Кулик

Джерело: Національна рада з питань телебачення та радіомовлення

ЮНЕСКО відреагувало на звернення Постійного Представництва України щодо загибелі української журналістки Тетяни Кулик внаслідок атаки російських дронів на Київщині 25 лютого.

Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле закликала до ретельного та прозорого розслідування, щоб винні були притягнуті до відповідальності.

“У ситуаціях конфлікту журналісти відіграють важливу роль в інформуванні світу, тому вони повинні бути захищені. Я повторюю свій заклик до дотримання міжнародного гуманітарного права, включаючи Резолюцію Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй 2222 про захист журналістів, медіа-фахівців та пов’язаного з ними персоналу в конфліктних ситуаціях.  Статус підтверджений у Пакті ООН про майбутнє”, – сказала Одрі Азуле, генеральна директорка ЮНЕСКО.

Повідомляється, що Постпредство активно співпрацювало з представниками Офісу Генерального директора ЮНЕСКО та пресслужбою організації для забезпечення належної реакції на загибель української журналістки Тетяни Кулик. 26 лютого було надіслано комунікацію до делегацій держав-членів ЮНЕСКО, керівництва організації та структурних підрозділів її Секретаріату щодо атаки дронів РФ на Київщину 25 лютого. У документі підкреслювалось, що внаслідок агресії РФ проти України українські медіа, культура, освіта та наука зазнають значних втрат. Постпредство рішуче засудило жахливі воєнні злочини та звірства, вчинені РФ, і закликало ЮНЕСКО посилити свої зусилля з метою захисту своїх цінностей в Україні та реагувати на ці злочини.

Данія стане першою європейською країною, яка закріпить за людиною авторське право на її зовнішність, риси обличчя та голос. Такий крок спрямований на боротьбу з дипфейками — реалістичними фото- й відеоматеріалами, створеними штучним інтелектом без згоди людини.

У четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка театру та кіно, заслужена артистка України Тетяна Шеліга.

В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.

У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.

Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.