Лише чверть українців, що виїхали за кордон після 2022 року, хочуть повернутися — Лубінець

Джерело: Укрінформ

На постійне місце проживання до України прагнуть повернутись лише чверть громадян, які виїхали за кордон через повномасштабну війну з Росією, заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“Станом на кінець минулого року, з 24 лютого в державах Європи зареєстровано понад 6,3 мільйона українських громадян. За даними верховного комісара ООН у справах біженців, через збройну агресію РФ проти України виїхати з країни у пошуках тимчасового міжнародного захисту були вимушені 6,8 мільйона наших громадян”, – каже Лубінець.

Згідно з дослідженням, 25% українців планують повернутись додому, а 16% опитаних планують жити на дві країни: і в Україні, і в іншій країні.

Водночас 38% громадян адаптувалися у країнах перебування — знайшли роботу, освіту і тимчасово не розглядають можливість повернення.

“Ще 21% залишаються у стані невизначеності через нестабільну ситуацію як в Україні, так і в країнах, де вони нині перебувають”, – додав Лубінець.

Він наголосив, що близько 87% опитаних зазначили, що мають тимчасовий захист у країнах ЄС й користуються наданими можливостями країни перебування.

“6% зазначили, що мають статус біженця, 4% – мають посвідку про тимчасове проживання”, – повідомив омбудсмен.

Раніше міністр національної єдності Олексій Чернишов розповідав, що в перший рік після закінчення чи припинення війни до України може повернутись до 30% людей, які виїхали з 2022 року. Прогнозується також, що 30% людей, які виїхали — залишаться у Європі. Ще 40% — нині визначаються.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.