Справа Ма Янг: жінку, яка з дитинства жила в США, депортували до Лаосу
Джерело: vt.co
Жительку Мілвокі, яка жила в Сполучених Штатах з дитинства, минулого місяця депортували до Лаосу — попри те, що вона не має жодних зв’язків із цією країною і не володіє мовою.
37-річна Ма Янг, мати п’ятьох дітей, заявила, що опинилася без необхідних ліків, без родини та без уявлення, що робити далі. Янг, народжена у тайському таборі для біженців у родині хмонгів після В’єтнамської війни, переїхала до США, коли їй було всього вісім місяців.
Майже все своє життя жінка прожила в Мілвокі, де створила родину. Однак 6 березня її відправили із Чикаго до Атланти, потім до Південної Кореї, а звідти до Лаосу.
Як розповіли у виданні, депортація жінки стала наслідком попереднього засудження за звинуваченням, пов’язаним із марихуаною, за яке вона вже відбула 30-місячне ув’язнення.
Після прибуття до В’єнтьяна, столиці Лаосу, Янг затримали військові та поселили в гуртожиток, з якого її п’ять днів не випускали та забороняли контактувати з будь-ким. Коли жінці дозволили зняти готівку й купити телефон, вона змогла зв’язатися зі своїм коханим Майклом Бабом у США.

Фото: Facebook
Однак навіть після звільнення з-під варти її проблеми не зникли. Повідомляється, що лаоська влада утримує її документи, що унеможливлює пошук житла чи роботи.
“Як я можу щось орендувати чи купити без документів? Я зараз просто ніхто”, – прокоментувала жінка.
Водночас вона залишилася без інсуліну для лікування діабету та має лише незначний запас ліків від підвищеного тиску.
У Мілвокі її коханий Баб — громадянин США, який переніс дві операції на мозку та частково паралізований — залишився сам доглядати за їхніми дітьми. Їхня старша донька, 22-річна Азія, взяла на себе обов’язки по догляду за молодшими братами й сестрами, найменшому з яких лише шість років.
За даними видання, депортація Янг стала несподіванкою, оскільки Лаос традиційно відмовлявся приймати депортованих зі США. Згідно з офіційними даними, торік туди не було депортовано жодної особи. Янг була впевнена, що, відбувши покарання, зможе залишитися в США.
За словами жінка, кілька адвокатів ввели її в оману щодо імміграційних наслідків її вироку. Вона уклала угоду з прокурором у справі про торгівлю марихуаною, вважаючи, що це не вплине на її імміграційний статус. Проте, як постійний резидент, вона втратила грін-карту через цей вирок. Після відбуття покарання її перевели до центру утримання ICE у Міннесоті, де вона підписала документ про депортацію в обмін на звільнення. Жінка була впевнена, що її другий адвокат пізніше відкриє кримінальну справу повторно та скасує вирок, що автоматично анулювало б депортаційний наказ. Але цього не сталося.
“Я просто потрапила в пастку цієї системи”, — сказала Янг. Її перший адвокат Річчі визнав, що ситуація Янг була несправедливою через її статус народженої у таборі для біженців, а не в США.
Зазначається, що спільнота хмонгів у США складається переважно з біженців, які воювали на боці американських військ під час В’єтнамської війни, а потім зазнали переслідувань у Південно-Східній Азії. Багато таких родин, включно з сім’єю Янг, були переселені до США за гуманітарними програмами.
Тепер Янг опинилася у країні, в якій ніколи не жила, без юридичних документів, ресурсів чи підтримки. Вона досі не отримала жодних відповідей від лаоської влади щодо свого майбутнього.
Депортація Янг є частиною ширшої кампанії щодо виселення як нелегальних мігрантів, так і постійних резидентів із кримінальними вироками. Агенція повідомляє, що за адміністрації Дональда Трампа посилили зусилля з депортації осіб із судимістю, навіть у випадках, коли раніше виселення не застосовувалося.
- Президент США Дональд Трамп хоче ввести перевірку для виявлення, покарання та депортації антисемітів.
Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.
Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС підтримали запуск спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.
Президент Франції Емманюель Макрон підтримав заклик президента США Дональда Трампа про 30-денне перемир’я в Україні і пригрозив Росії заходами.
Цьогоріч замість золотих та срібних медалей випускники-відмінники отримають свідоцтва про освіту з відзнакою.