Переговори Італії зі Starlink зайшли у «глухий кут» через політичну кризу

Джерело: Reuters

Переговори стосовно контракту між урядом Італії та компанією Starlink Ілона Маска призупинилися, повідомив міністр оборони країни Гвідо Крозетто.

Уряд Джорджії Мелоні прагне забезпечити захищені комунікації для дипломатів, військових та урядовців у зонах ризику, і Starlink розглядався як один із потенційних виконавців цього завдання. Однак переговори зупинилися.

Мені здається, що все зайшло у глухий кут, — поінформував Крозетто. Він пояснив, що причиною стало зміщення фокусу обговорень із технічних аспектів на політичні заяви Маска та про нього, не уточнюючи деталей.

Starlink є ключовим гравцем у сфері супутникового зв’язку, маючи близько 7 000 активних супутників на низькій орбіті. За даними Reuters, Італія розглядала можливість укладення п’ятирічного контракту з компанією на 1,5 мільярда євро.

Однак угода викликала обурення серед опозиції, яка ставить під сумнів доцільність передачі чутливої інфраструктури під контроль американського бізнесмена та союзника Дональда Трампа.

Мелоні прагне зміцнювати відносини з Вашингтоном, однак, її політичний баланс ускладнюється через дії Трампа, які напружують відносини між США та Європою. Водночас праворадикальна “Ліга”, партнер Мелоні в коаліції, закликає до підтримки як Трампа, так і Маска.

Лідер “Ліги” Маттео Сальвіні підтвердив, що мав телефонну розмову з віцепрезидентом США Джей-Ді Венсом, у якій відзначив “вражаючі американські можливості у сфері супутникового зв’язку”.

Крозетто зазначив, що коли політична ситуація заспокоїться, переговори можуть повернутися до технічного рівня.

Представник Маска в Італії Андреа Строппа заявив, що Європа повинна створити власну незалежну супутникову інфраструктуру, однак, Starlink може стати оптимальним рішенням у найближчі 3-5 років.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.