Святошинський районний суд зобов’язав прихильника РФ читати книги про війну

Джерело: рішення суду

Суд виніс рішення стосовно жителя Черкащини, котрий виправдовував агресію Росії, зобов’язавши його прочитати книги про російсько-українську війну.

У Telegram-чатах обвинувачений публікував повідомлення з виправданням російського вторгнення в Україну. На судовому засіданні чоловік визнав свою провину та висловив каяття.

Спершу Святошинський суд призначив йому покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі, проте згодом замінив його на три роки умовного терміну. Окрім цього, обвинувачений зобов’язаний прочитати низку книг українських військових, істориків, письменників, серед яких:

  • “І янгол з автоматом на плечі” (Леонід Даценко)
  • “Україна в добу гібридних викликів” (Лариса Якубова)
  • “Україна в епоху війномиру”(Юрій Щербак)
  • “Зима наближається” (Гарі Каспаров)
  • “Ізоляція” (Ірина Вовк, Дар’я Бура)
  • “На щиті”, “Спогади родини загиблих”, “Донецький аеропорт” (Ірина Вовк)
  • “Іловайськ” (Євген Положій)
  • П’єса “Хлібне перемир’я” (Сергій Жадан)

Зауважується, що після прочитання, він має написати письмові відгуки на кожну книгу обсягом не менше 200 слів.

Серед обов’язкової літератури — твори, що висвітлюють події війни, історію сучасної України та спротив російській агресії. Зокрема “Ізоляція”, що містить спогади колишніх бранців донецьких катівень, “Іловайськ” – розповідає про героїзм українських військових, тоді як “Зима наближається” Гарі Каспарова показує Росію як диктатуру.

Додамо, раніше жителя Черкащини, що закликав до повалення української влади, суд зобов’язав прочитати книги про російсько-українську війну.

Громадяни РФ різко зацікавились нерухомістю у Сполучених Штатах після того, як президентом США знову став Дональд Трамп.

Європейський суд з прав людини виніс два рішення проти Росії щодо порушень прав людини під час війни проти України, а також збиття рейсу MH17 в липні 2014 року.

В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.