Канада розробляє план участі своїх військових у миротворчій місії в Україні
Джерело: CBC News
Командувач Об’єднаного оперативного командування Канади Стів Бойвін повідомив, що його країна розробляє план участі канадських військових у “коаліції охочих” в Україні.
За його словами, детальне планування потенційної миротворчої місії в Україні, як очікується, розпочнеться цього тижня серед західного військового командування.
Генерал-лейтенант вважає, що Канада зробить свій внесок з огляду на загальну нестачу військ.
“Я хочу підкреслити, що ми не знаємо, якими можуть бути умови такого припинення вогню. Тому ми опрацьовуємо низку припущень і розробляємо плани на випадок непередбачуваних обставин. Наша загальна мета — запропонувати варіанти тим, хто приймає рішення”, – сказав Бойвін.
На початку березня, перед федеральними виборами, міністр оборони Білл Блер заявив, що Канада “готова і здатна” надати війська у разі припинення вогню.
Наразі у Канаді готуються до виборів, і якщо новий уряд погодиться направити миротворців, він постане перед тим, що канадських військ буде не так уже й багато. Збройні сили країни намагаються поповнити свої ряди після пандемії COVID-19 та кризи сексуальних правопорушень, яка зачепила низку старших командирів.
Разом з тим, сотні канадських солдатів беруть участь у підготовці українських сил, нагадав генерал. За його словами, це триватиме і надалі. Наразі вивчається, як це вплине на потенційний миротворчий внесок Канади.
“Я дав своїй команді таку вказівку: почнімо з того, що ми вже маємо на місцях… У нас є оперативна група з більш ніж 400 осіб, які вже проводять навчання військовослужбовців Збройних сил України, і вони проводять це навчання у ближньому закордонні з різних напрямків. Отже, перший підхід, який ми обираємо, полягає у тому, чи можемо ми переформувати цю оперативну групую. Чи можемо ми використовувати тих людей, які вже є, щоб скоригувати наш внесок?” – висловився Бойвін.
Він сказав, що військові планувальники країн Альянсу почали вивчати розмір і склад потенційних миротворчих сил, а також те, наскільки добре вони мають бути озброєні.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер запропонував створити “коаліцію охочих” для підтримки мирної угоди в Україні, проте ця ініціатива викликала значний скептицизм серед військових експертів.
- Дипломати з Пекіна звернулися до ЄС щодо участі у миротворчому контингенті в Україні.
- Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що його країна готова розгорнути війська в Україні у межах миротворчої місії після припинення вогню.
Вдень 29 березня російські окупаційні війська завдали ракетного удару по Кривому Рогу. Є руйнування та постраждалі.
Україні вдалося повернути пʼять дітей 11-16 років із тимчасово окупованих територій Криму, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя.
Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику на квітень 2025 року.
У Міноборони опублікували покрову інструкцію, як отримати статус учасника бойових дій (УБД) після запроваджених основних змін.
Тимчасова президентка Колумбійського університету Катріна Армстронг пішла у відставку через тиждень після того, як вона погодилася на значні зміни на тлі конфлікту з адміністрацією президента США Дональда Трампа за федеральне фінансування.