В Естонії засудили російського агента, що підпалив авто із українськими номерами
Джерело: ERR
В Естонії засудили до 15 років ув’язнення 38-річного Андрія Макарова, який має подвійне громадянство Росії та Естонії. Чоловіка визнали винним у державній зраді.
За версією обвинувачення, Макаров із 2022 року співпрацював із російськими спецслужбами, передаючи їм дані про військову техніку НАТО. Для збору інформації він залучав інших людей.
На початку 2024 року Макаров підпалив у місті Тарту автомобіль з українськими номерами. На капоті машини він написав слово KOOS – це назва проросійського руху, який намагався зареєструватися як партія в Естонії. Макаров залишив напис про те, що “українцям слід повернутися додому” і на самій пляшці із запальною сумішшю. Відео з підпалом він опублікував у телеграм-каналі.
Після підпалу Макаров поїхав до Пскова, де отримав нове завдання — стежити за колишнім російським військовослужбовцем, який емігрував до Литви. Макаров приїхав до Вільнюса, де спостерігав за колишнім пілотом і знімав на камеру його місце проживання, а потім повернувся до Естонії.
Суд задовольнив цивільний позов потерпілого на суму 18,9 тисячі євро — Макаров зобов’язаний відшкодувати збитки разом зі своїм співучасником Станіславом Маркіним. Як судові витрати суд постановив стягнути з Макарова 10,7 тисячі євро до державного бюджету.
“Це був не просто підпал автомобіля з метою зіпсувати або знищити чиюсь власність, загалом це був акт, що сіяв ненависть, агресію, страх і сприяв розколу суспільства”, – сказала прокурорка Кретель Тамм.
- У Фінляндії окружний суд Гельсінкі засудив росіянина Яна Петровського, співзасновника російського нацистського угруповання “Русич”, до довічного ув’язнення за чотири воєнні злочини, які той скоїв в Україні.
- У Польщі двох росіян засудили до 5,5 років позбавлення волі за шпигунство та зв’язки з російською приватною військовою компанією “Вагнер”.
- Будівельника Пьотра Кучарського ув’язнили на два з половиною роки за заяву про участь у боях на боці ПВК “Вагнер” Україні.
Компанія SpaceX Ілона Маска звернулася до уряду США з проханням звільнити від мит два види виробничого обладнання, котрі імпортуються з Китаю для виготовлення терміналів супутникового інтернету Starlink.
Генеральна прокуратура Росії звернулася до Верховного суду РФ з проханням тимчасово зупинити заборону діяльності руху “Талібан”, визнаного в Росії терористичною організацією. Російський суд прийняв заяву до розгляду.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Аналітики YC.Market дослідили динаміку жіночого підприємництва в Україні, виявивши, що 2024 рік став рекордним за приростом компаній, заснованих жінками.
Росія зосередила зусилля на зміні влади в Україні, розраховуючи, що зможе поставити новий уряд, що буде готовий до територіальних поступок, повідомляє The Moscow Times із посиланням на джерела серед російських дипломатів та посадовців.