«Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022»: у Києві в Бабиному Яру відкрилася виставка

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.
Сьогодні, 1 серпня, до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.
Експозиція “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022” містить у собі спогади свідків подій 1941-43 років та архіви Бахмутського краєзнавчого музею, відео та артінсталяції Михайла Алексеєнка, документальні фото Бахмута 2022-2023 років Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка, а також роботи Клеменса фон Ведемеєра, в основі яких – хроніка капітана Вермахту Фрайхера Гаральда фон Віінґгофф-Ріша.
Виставка триватиме з 1 по 31 серпня 2023 року у виставковому центрі “Жива пам’ять”, за адресою Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 46А. Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота-неділя – 11:00–18:00. Вхід безоплатний.

Зображення: Мінкульт
У Мінкульті зазначили, що Бахмут став місцем двох геноцидів, між якими – 80 років, вчинених нацистською Німеччиною та сучасною Росією.
У січні 1942 року понад 3000 євреїв та інших мешканців Бахмута було ув’язнено в підвалі колишньої будівлі НКВС. Протягом кількох днів люди перебували там без їжі та води, а потім частину розстріляли, а решту – живцем замурували в покинутій штольні алебастрової шахти.

Зображення: Мінкульт
1 серпня 2022 року Міністерство оборони РФ оголосило про початок наземної операції в Бахмуті. Відтоді минув рік, зараз за майже повністю зруйноване росіянами місто тривають запеклі бої.
У відомстві наголосили, що тисячі розбомблених будинків, десятки тисяч скалічених душ мешканців Бахмута, які змушені були втікати з міста – це обличчя нового геноциду на українській землі.

Зображення: Мінкульт
- У Державній бібліотеці Берліна відкрилась виставка “Sensitive Content”, присвячена зруйнованим російськими окупантами українським бібліотекам.
- Міністри культури країн Центральної Європи планують створити Міжнародний фонд охорони культурної спадщини України під егідою ЮНЕСКО.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.