В ІSW відреагували на заяви Путіна про «зовнішнє управління під егідою ООН» в Україні

Джерело: ISW
Американський Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував заяви очільника Кремля Володимира Путіна про “тимчасову адміністрацію” в Україні задля початку переговорів.
“Путін намагається ввести нову вимогу, яка відповідає давнім зусиллям Кремля з підриву легітимності українського уряду, в дискусії про врегулювання війни”, – йдеться у зведенні.
В ISW нагадали, що очільник Кремля запропонував Організації Об’єднаних Націй (ООН), Сполученим Штатам і європейським країнам встановити в Україні тимчасову адміністрацію, яка б провела демократичні вибори, щоб привести до влади “життєздатний уряд, який має довіру народу”. Путін стверджував, що тимчасовий український уряд дозволить Росії “розпочати переговори [з новою українською адміністрацією] про мирний договір” і “підписати легітимні документи, які будуть визнані в усьому світі”.
Речник Ради національної безпеки Білого дому Джеймс Г’юїт справедливо відкинув пропозицію Путіна, заявивши, що українська Конституція і український народ визначають управління Україною.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш також відкинув пропозицію Путіна і заявив, що Україна має легітимний уряд, який необхідно поважати.
“Нова вимога Путіна про створення тимчасового уряду в Україні як передумови для мирних переговорів демонструє, що Кремль продовжує тримати переговори в заручниках і намагається отримати додаткові поступки від Заходу після прогресу, досягнутого в поточних переговорах про припинення вогню”, – наголошують аналітики.
За оцінками ISW, Кремль залишається відданим своїй меті затягнути будь-які переговори про тимчасове припинення вогню на лінії зіткнення або укладення постійної мирної угоди, щоб продовжувати захоплювати території та створити сприятливі умови для повної капітуляції України.
Разом з тим, Путін повторив свою вимогу про усунення “першопричин” війни в Україні як передумову мирної угоди. Російські високопосадовці неодноразово визначали ці першопричини як нібито порушення НАТО зобов’язань не розширюватися на схід і нібито порушення Україною прав російськомовних меншин в Україні.
“Вимоги Кремля усунути ці так звані “першопричини” дорівнюють вимозі повної капітуляції України з встановленням в Україні проросійського уряду і зобов’язанням України дотримуватися нейтралітету – ті самі вимоги, які Путін висував ще до початку повномасштабного вторгнення”, – наголошують аналітики.
- За даними ЗМІ, російські війська готуються розпочати новий наступ вже найближчими тижнями, аби максимально посилити тиск на Україну та зміцнити позицію Кремля на мирних перемовинах.
- За повідомленням ЗМІ, президент РФ Володимир Путін перевіряє, як далеко готовий зайти американський лідер Дональд Трамп у своєму тиску на Європу, аби вона пом’якшила санкції проти Росії.
- Європейські посадовці вважають, що президент США Дональд Трамп невдовзі опиниться перед важким вибором через своє прагнення якнайшвидше завершити війну в Україні.
Уночі 2 квітня військ РФ завдали масованого удару безпілотниками по Харкову. У місті руйнування, не обійшлось без постраждалих.
Триває 1134-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 918 тисяч осіб.
2 квітня відзначають Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм, Міжнародний день дитячої книги, День примирення та Міжнародний день перевірки фактів. Церква сьогодні згадує преподобного Тита Чудотворця.
За даними синоптиків у середу, 2 квітня, у низці областей очікуються опади.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.