Переслідував учасників Євромайдану: що відомо про слідчого ДБР, який обвинувачує Порошенка

Джерело: 5 канал

Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.

Нагадаємо, раніше джерела Букв у Верховній Раді України надали нам запит від ДБР, в якому фактично викладено зміст обвинувачення проти лідера “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка. Підписав документ слідчий Артем Яблонський.

На прізвище слідчого звернув увагу народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко.

“Після публікації видання “Букви” чергового пасквіля “державного бюро репресій” на Петра Порошенка, поцікавився, хто ж такий той Артем Яблонський, хто оту паскудь підписав. Виявляється, людина таки особливих талантів. Його називають серед прокурорів, які намагалися саджати майданівців – тому на посаду до прокуратури йому було зась. Зате у ДБР таким – дорога і почьот. Може, ще й грамоту дадуть. Або й у званні повисять. К праздніку”, – зауважив Павленко.

Раніше громадський активіст Олександр Лємєнов повідомляв, що люстровані після Майдану прокурори стали поновлюватися на посадах після 2019 року. Ті ж, хто не зміг повернутися в прокуратуру – пішли працювати в ДБР. Ба більше, Артем Яблонський у ДБР очолив розслідування злочинів проти учасників Майдану.

“Ілюстративна історія, як один з прокурорів, Артем Яблонський, що не пройшов у 2019 році атестацію, вирішив судитися з Офісом Генпрокурора щодо поновлення на посаді. За даними моїх джерел, саме він був процесуальним керівником щодо справ євромайданівців у 2013-2014 роках. (…) Він наразі призначений керівником управління з розслідування злочинів під час Революції Гідності. А раніше, під час Євромайдану, був особисто дотичний до переслідування активістів. Як саме? Працював у прокуратурі Голосіївського району столиці. З січня 2020 року Яблонський очолює управління з розслідування справ Євромайдану в ДБР. Колись переслідував активістів – зараз розслідує зловживання з переслідувань”, – пояснював він.

Про роботу Яблонського у 2014 році згадав і активіст Євромайдану Андрій Судраб.

“Коли нас судили, я цьому прокурору (Яблонському – ред.) казав: “На основі яких показів свідків ви нас судите?”. А він мені почав розповідати про трьох беркутівців із Запоріжжя, які написали про те, що ми нібито кидали пляшки, каміння та запальну суміш… Але ж коли мене арештували, в мене взяли дактилоскопію, яка показала відсутність на моїх руках відповідних відбитків”, – пригадував події Судраб.

Журналіст Данило Мокрик у розслідуванні “Bigus INFO” у 2021 році також підтверджував інформацію про причетність Яблонського до переслідування учасників Революції Гідності. Він зауважував, що після 2019-го експрокурор не зміг пройти атестаційну комісію прокуратури.

“У рішенні Комісії про неуспішне проходження атестації Артемом Яблонським написано, що воно прийнято “у зв’язку із виявленою відсутністю у нього принципової і послідовної морально-правової позиції в оцінці власної ролі під час подій Революції Гідності, ігноруванням принципу рівності всіх перед законом і судом, спробами пристосуватись до поточної соціально-політичної ситуації”, – цитує розслідувач висновки комісії.

Згідно з новим опитуванням, схвалення роботи Ілона Маска впало до 41%, що є найнижчим показником з моменту приходу до влади адміністрації президента США Дональда Трампа.

Апеляційний суд Парижа до проведення президентських виборів у 2027 році ухвалить рішення щодо апеляційної скарги, яку подала ультраправа політична лідерка Марін Ле Пен на судовий вирок першої інстанції, який позбавив її можливості балотуватися у президенти.

Сили безпілотних систем оголосили набір до жіночого підрозділу безпілотних систем “Гарпії”.

На тлі суду над російським військовим Ніколаєм Карташевим, котрий потрапив у полон під Кремінною і нині вже зізнався у воєнних злочинах у Бучі, “Українська правда” розповіла нові деталі того, як війська РФ використовували цивільних як “живий щит” під час окупації Бучі.

Відео Vogue, зняте за мотивами мюзиклу “Лак для волосся” й присвячене моделі Джиджи Гадід, зазнало хвилі критики через відсутність показу людей із фігурою “плюс-сайз”.