Телефон зниклої в Польщі білоруської опозиціонерки Анжеліки Мельникової знайшли в Білорусі

Мобільний телефон білоруської опозиціонерки Анжеліки Мельникової, яка раніше зникла в Польщі, з 19 березня перебуває на території Білорусі. Про це повідомляє “Єврорадіо”.

Як заявив очільник Народного антикризового управління Павло Латушко, це вдалося встановити за допомогою технічних засобів.

За даними Єврорадіо, ще 21 березня спікерка Координаційної ради спілкувалася з делегатами голосом через телефон.

Про зникнення Мельникової та її двох дочок у Польщі стало відомо 29 березня. Польські правоохоронці розшукують її, заявляючи, що вона залишила країну ще кілька тижнів тому. Водночас білоруські опозиційні політики припускають, що вона могла зникнути не лише з Польщі, а й з ЄС загалом.

За словами Латушка, Мельникова востаннє виходила на зв’язок 25 березня. До цього вона кілька тижнів не з’являлася на публіці через хворобу на COVID-19. Латушко також наголосив, що білоруські опозиційні лідери є пріоритетними цілями спецслужб Білорусі та Росії.

У 2020 році Мельникову двічі затримували під час протестів у Білорусі, після чого вона разом із родиною виїхала з країни. В еміграції вона приєдналася до Народного антикризового управління як координаторка проєкту, а також стала спікеркою Координаційної ради із забезпечення трансферу влади.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.