«Ми не найманці»: китайські добровольці про захист України у війні
Джерело: Українська асоціація китаєзнавців
Китайські добровольці беруть участь у захисті України, хоча їх значно менше, ніж тих, хто воює на боці Росії. Журналістка Чай Цзін у своєму матеріалі поспілкувалася з громадянами Китаю, котрі воюють по різні боки фронту.
Оборонці категорично відкидають термін “найманці” і називають себе добровольцями, котрі воюють не заради грошей, а за власними переконаннями.
Одним із перших китайців в іноземному легіоні України став Ґао Шань. Він згадує про свою дружбу з тайванським бійцем Цзен Шенґуаном, попри політичні розбіжності між їхніми країнами. Інший китайський доброволець – Пен Ченьлян із провінції Юньнань – воював під тайванським прапором і мав бойового побратима Вень Яна, також із Тайваню.
У матеріалі журналістка розповіла про їхню мотивацію, бойовий досвід та гіркоту втрат. За словами добровольців, вони повністю усвідомлювали ризики, одначе, зробили свій вибір свідомо. Уряд Китаю не підтримує їх, тоді як загиблі на боці Росії взагалі залишаються без визнання. Один із китайських добровольців зауважив: “Смерті тих, хто загинув за Росію, не мають жодного значення”.
Водночас бійці, котрі воюють за Україну, стали символами індивідуального спротиву та людської гідності.
Особливе місце в матеріалі відведено історії Пена Ченьляна. Він загинув під обстрілами, тримаючи прапор свого тайванського товариша. Його вчинок надихнув інших на приєднання до української армії, зокрема дівчину-філософа з Європи.
Після виходу інтерв’ю аналітики прогнозують, що кількість іноземців, котрі бажають воювати за Україну, може зрости. Натомість охочих воювати за Росію стає дедалі менше.
Раніше ми розповіли, що колишній заступник голови Консервативної партії Великої Британії Джек Лопресті приєднався до іноземного легіону України, аби допомогти в боротьбі з російським агресором. Лопресті раніше був депутатом парламенту від Філтону та Бредлі Стоук у графстві Глостершир.
Додамо, 27 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні запросив іноземців долучитися до відсічі російської збройної агресії проти України. Відтоді розпочалась історія Інтернаціональних легіонів оборони України. Згодом Зеленський підписав закон, який дозволить іноземцям служити в лавах ЗСУ на офіцерських посадах.
Дізнатися більше про Інтернаціональний легіон оборони України можна на офіційному сайті за посиланням https://ildu.mil.gov.ua/.
- Ян із позивним “Кенобі” – командир 1-го Інтернаціонального легіону оборони України. Анастасія – бойовий медик. Їх звела війна. Попри свій вік, молоді люди пережили стільки, що вистачило б на декілька життів і не один пригодницький фільм. Адже вони обоє – професіонали військової справи, які ніколи не ховалися за чужими спинами під час жорстокої війни з підступним ворогом.
- Колишній заступник голови Консервативної партії Великої Британії Джек Лопресті приєднався до Інтернаціонального легіону України, аби допомогти в боротьбі з російським агресором. Лопресті раніше був депутатом парламенту від Філтону та Бредлі Стоук у графстві Глостершир.
- Пропонуємо вашій увазі третій випуск програми “Час героїв”, присвячений історії молодшого сержанта Інтернаціонального легіону оборони України Ростислава “Джойса”.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.