Китай без попередження розпочав військові навчання навколо Тайваню
Джерело: The Guardian
Китай без попередження розпочав масштабні військові навчання навколо Тайваню, назвавши його владу “сепаратистами” і “паразитами”, які підштовхують острів до війни.
Навчання, які супроводжуються пропагандистською кампанією, розпочались вранці 1 квітня. Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) повідомила, що ці навчання – “суворе попередження” уряду Тайваню через його “сепаратистську діяльність”.
У межах навчань до острова наближаються сили ВМФ, армії та ракетних військ НВАК одразу з кількох напрямків.
Зазначається, що навчання зосереджуватимуться на “патрулюванні боєготовності на морі та у повітрі, захопленні всеосяжного контролю, завданні ударів по морських та наземних цілях та встановленні блокадного контролю на головних територіях і маршрутах”.
Згодом стало відомо, що до навчань залучили й Берегову охорону Китаю, яка проводитиме “патрулювання правоохоронних органів” поблизу Тайваню.
Головним елементом навчань є інтеграція невійськових формувань – Берегова охорона та її флот морської поліції з риболовних суден – та перероблення чи створення цивільних суден для військового транспорту.
“Ці навчання представляють конкретні дії зі здійснення законної юрисдикції та контрою над островом відповідно до принципу одного Китаю”, – повідомили у Береговій охороні КНР.
Тим часом міноборони Тайваню повідомило, що о 6:00 за місцевим часом виявило 19 кораблів НВАК поблизу острова, серед яких авіаносець Shandong. Понад 10 кораблів наблизились до суміжної зони Тайваню.
У відповідь війська Тайваню задіяли літаки, кораблі ВМС та берегові ракетні системи.
В адміністрації президента Тайваню засудили дії Китаю, пов’язавши їх іншими нещодавніми навчаннями НВАК поблизу Австралії, Нової Зеландії, Японії, Кореї, Філіппін та у Південно-Китайському морі.
“Масштабні навчання Китаю свідчать, що його амбіції не обмежуються анексією Тайваню, а швидше націлені на досягнення гегемонії у західній частині Тихого океану”.
- У понеділок, 17 березня, Китай провів військові навчання поблизу Тайваню, заявивши, що це показання за просування президентом Тайваню Лай Чінте “сепаратизму”. Тайвань, своєю чергою, назвав Китай порушником спокою.
- Міністр оборони США Піт Гегсет у секретному посібнику з питань національної оборони позначив потенційний конфлікт з Китаєм через Тайвань пріоритетом для Збройних сил Сполучених Штатів.
У Києві прогриміло два вибухи — у Деснянському та Дніпровському районах міста.
Естонія планує цього року розпочати будівництво укріплень на кордоні з Росією. Бункери з’являться не лише на державних, але й на приватних землях.
У Центрі національного спротиву (ЦНС) повідомили, що у тимчасово окупованому Луганську вакцинують дітей препаратами невідомого походження.
Німецький автовиробник Porsche розглядає можливість відновлення виробництва оборонної продукції.
Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.