Китай без попередження розпочав військові навчання навколо Тайваню
Джерело: The Guardian
Китай без попередження розпочав масштабні військові навчання навколо Тайваню, назвавши його владу “сепаратистами” і “паразитами”, які підштовхують острів до війни.
Навчання, які супроводжуються пропагандистською кампанією, розпочались вранці 1 квітня. Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) повідомила, що ці навчання – “суворе попередження” уряду Тайваню через його “сепаратистську діяльність”.
У межах навчань до острова наближаються сили ВМФ, армії та ракетних військ НВАК одразу з кількох напрямків.
Зазначається, що навчання зосереджуватимуться на “патрулюванні боєготовності на морі та у повітрі, захопленні всеосяжного контролю, завданні ударів по морських та наземних цілях та встановленні блокадного контролю на головних територіях і маршрутах”.
Згодом стало відомо, що до навчань залучили й Берегову охорону Китаю, яка проводитиме “патрулювання правоохоронних органів” поблизу Тайваню.
Головним елементом навчань є інтеграція невійськових формувань – Берегова охорона та її флот морської поліції з риболовних суден – та перероблення чи створення цивільних суден для військового транспорту.
“Ці навчання представляють конкретні дії зі здійснення законної юрисдикції та контрою над островом відповідно до принципу одного Китаю”, – повідомили у Береговій охороні КНР.
Тим часом міноборони Тайваню повідомило, що о 6:00 за місцевим часом виявило 19 кораблів НВАК поблизу острова, серед яких авіаносець Shandong. Понад 10 кораблів наблизились до суміжної зони Тайваню.
У відповідь війська Тайваню задіяли літаки, кораблі ВМС та берегові ракетні системи.
В адміністрації президента Тайваню засудили дії Китаю, пов’язавши їх іншими нещодавніми навчаннями НВАК поблизу Австралії, Нової Зеландії, Японії, Кореї, Філіппін та у Південно-Китайському морі.
“Масштабні навчання Китаю свідчать, що його амбіції не обмежуються анексією Тайваню, а швидше націлені на досягнення гегемонії у західній частині Тихого океану”.
- У понеділок, 17 березня, Китай провів військові навчання поблизу Тайваню, заявивши, що це показання за просування президентом Тайваню Лай Чінте “сепаратизму”. Тайвань, своєю чергою, назвав Китай порушником спокою.
- Міністр оборони США Піт Гегсет у секретному посібнику з питань національної оборони позначив потенційний конфлікт з Китаєм через Тайвань пріоритетом для Збройних сил Сполучених Штатів.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.