У Японії зростає популярність руху, який закликає шити жіночий одяг з кишенями
Джерело: The Japan Times
У Японії набирає популярності рух, який закликає виробників одягу додавати кишені до жіночих речей.
Як розповіли у виданні, багато жіночих піджаків, штанів і спідниць або взагалі не мають кишень, або вони такі мілкі, що не можуть вмістити навіть маленькі речі. Це викликало критику з боку японських жінок, які вважають такий одяг незручним, особливо в робочих умовах, де потрібно носити візитки чи інші необхідні предмети.
Ініціаторка кампанії Айако Урасава протягом тривалого часу носила незручний одяг, не маючи вибору. Через відсутність кишень у піджаку вона носила візитівки, хустинку в сумці й вважала, що для жіночих речей це звично.
Утім, її думка змінилася після авіакатастрофи в токійському аеропорту Ханеда, що сталася в січні 2024 року, коли пасажирський літак Japan Airlines зіткнувся з літаком Берегової охорони Японії.
Дізнавшись із соцмереж про те, що чоловіки змогли вибратися з палаючого літака разом зі своїми речами, бо мали їх у кишенях, тоді як жінки в одязі без кишень вимушені були тікати з порожніми руками, Урасава вирішила діяти.
За два місяці після трагедії вона ініціювала онлайн-петицію, вимагаючи, щоб жіночий одяг мав кишені. У межах своєї кампанії активістка організувала в Токіо блошиний ринок, де продавали лише жіночий одяг із кишенями.
Під час заходу жінок запитували про труднощі, з якими вони мають справу через відсутність кишень у повсякденному одязі. Дехто скаржився, що їхні смартфони постійно випадають з кишень під час їзди на велосипеді.
Зібравши близько 4000 підписів, Урасава планує передати петицію великим брендам одягу.
Згідно з повідомленням, деякі виробники вже почали враховувати ці вимоги. Konaka, компанія з виробництва костюмів, заявила, що через різницю в будові чоловічого й жіночого тіла можливості додати кишені обмежені, але вони активно працюватимуть над вирішенням цього питання.
Тоді як компанія Fast Retailing, оператор магазинів Uniqlo, повідомила, що знає про вимоги споживачок і планує додавати кишені до більшості моделей жіночого одягу.
- У столиці Франції скасували показ фільму “Останнє танго в Парижі” режисера Бернардо Бертолуччі. Проти демонстрації картини виступили групи з захисту прав жінок, оскільки фільм містить сцену зґвалтування, зняту без згоди виконавиці головної ролі Марії Шнайдер.
Російський музикант та лідер гурту “Машина времени” Андрій Макаревич, який виїхав з РФ та виступає проти війни в Україні, вилаяв чоловіка, що запитував про виступи в Росії.
У Київській області протягом 18 квітня зафіксували два випадки загибелі людей внаслідок пожеж, спричинених спалюванням сухостою.
Міністерство охорони здоров’я Колумбії оголосило загальнонаціональну надзвичайну ситуацію через “активну циркуляцію” жовтої лихоманки.
В Міністерстві оборони України дали поради для захисту персональних і службових даних.
Російські окупанти масовано обстріляли місто Куп’янськ на Харківщині керованими авіабомбами (КАБ).