Компанія Microsoft терміново закрила офіси у 13 російських містах – росЗМІ
Джерело: росЗМІ
Американська корпорація Microsoft продовжує скорочувати свою присутність у Росії. У грудні 2024 року та січні 2025 року компанія закрила 13 своїх філій та окремих підрозділів у різних російських містах, повідомили росЗМІ з посиланням на звітність однієї з російських дочірніх компаній Microsoft, ТОВ “Майкрософт Рус”.
Причини закриття офісів у корпорації не уточнили.
У грудні 2024 року були закриті філії в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Казані, Краснодарі, Нижньому Новгороді, Новосибірську, Ростові-на-Дону та Самарі. У січні 2025 року зупинили роботу підрозділи в Москві, Владивостоці, Воронежі, Красноярську та Ярославлі.
Тоді як центральний офіс Microsoft у Москві закрили ще влітку 2022 року, коли компанія зупинила всі операції в Росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну в березні 2022 року.
Попри скорочення присутності, основна російська дочірня компанія Microsoft — ТОВ “Майкрософт Рус” — у 2024 році збільшила чистий прибуток на 38,9% проти 2023 року, досягнувши 174,1 млн рублів. (2,07 млн дол.).
Разом з тим, на початку 2025 року російська “дочка” Microsoft постала перед кількома судовими позовами на загальну суму близько 110 млн рублів (1,31 млн дол.). Серед позивачів — Газпромбанк (91 млн рублів – 1,08 млн дол.), ритейлер “Лента” (16 млн рублів – 0,19 млн дол.), ГК “Медсі” (2,1 млн рублів – 0,025 млн дол.) та компанія “Консист” (960 тис. рублів – 11,3 тис. дол.).
У вересні 2024 року Microsoft почала відключати російським компаніям підписки на свої хмарні сервіси, включаючи M365, O365, EMS та Teams. Раніше корпорація обмежила доступ до рішень Visio Online, Project Online та Power BI для російських корпоративних клієнтів на тлі посилення американських санкцій.
Згідно з опитуванням, проведеним IFORS Research серед жителів Москви, продукти Microsoft посіли друге місце після IKEA серед товарів і послуг, якими москвичі готові користуватися у разі повернення їхнього бізнесу на російський ринок.
- Google остаточно вимкне монетизацію для російських блогерів на YouTube, припинивши роботу свого сервісу контекстної реклами Google AdSense в російському інтернеті. Усі облікові записи користувачів із Росії будуть деактивовані, що зробить неможливим отримання доходу через монетизацію.
- Компанія Microsoft звинуватила російських хакерів у масштабній фішинговій атаці, спрямованій на урядовців США, працівників оборонної галузі та інших осіб. Кампанія з надсилання фішингових електронних листів, що почалася 22 жовтня, охопила тисячі людей у понад 100 організаціях, повідомили у блозі Microsoft Threat Intelligence.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.