Жінки більш вразливі до факторів ризику серцевих захворювань – дослідження

Джерело: Health

Нові наукові дані свідчать, що деякі чинники ризику розвитку серцево-судинних захворювань, такі як неправильне харчування чи високий рівень холестерину, мають значно сильніший вплив на жінок, ніж на чоловіків.

Науковці представили результати свого дослідження на щорічній сесії Американського коледжу кардіології. Вони з’ясували, що жінки майже вдвічі частіше за чоловіків дотримуються здорового способу життя. Водночас недостатньо здоровий раціон, підвищений рівень ліпідів у крові та високий артеріальний тиск збільшують ризик розвитку серцевих захворювань у жінок значно більше, ніж у чоловіків.

Докторка Рейчел Бонд, директорка жіночого кардіологічного здоров’я в Dignity Health в Арізоні, зазначила, що серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті як серед жінок, так і серед чоловіків у США. Однак фактори ризику таких хвороб часто недооцінюються у жінок і недостатньо лікуються. Також їм рідше дають поради щодо зміни способу життя, додала вона.

За словами доктора Маніша Суда, автора дослідження та кардіолога з медичного центру Sunnybrook у Торонто, результати роботи свідчать, що підхід до оцінки ризику серцевих хвороб має бути більш індивідуальним, а не універсальним.

Основні фактори ризику

Понад 175 000 канадців взяли участь в дослідженні, яке проводилося з 2009 по 2017 рік.

Жоден з учасників не мав серцевих хвороб на момент початку дослідження. Вони надавали інформацію про свій раціон, сон, рівень фізичної активності, тиск, рівень холестерину та глюкози, а також повідомляли, чи страждають на ожиріння або вживають нікотин.

У дослідження взяли участь чоловіки та жінки віком від 47 до 50 років.

Виявилося, що 54% жінок дотримуються ідеального раціону (щонайменше п’ять порцій фруктів і овочів на день), тоді як серед чоловіків цей показник склав лише 35%. Крім того, 73% жінок мали здоровий артеріальний тиск, порівняно з 68% чоловіків.

Попри це, жінки поступалися чоловікам у рівні фізичної активності – достатній рівень навантаження отримували лише 70% жінок проти 73% чоловіків.

Дослідники виявили, що низькі показники здорового способу життя були пов’язані з підвищеним ризиком серцево-судинних хвороб в обох статей. Водночас для жінок ця кореляція була майже вдвічі сильнішою.

Що це означає для жінок?

У майбутніх дослідженнях науковці планують детальніше вивчити вплив гормонів та менопаузи на розвиток серцевих захворювань у жінок.

Раніше вже було висунуто гіпотезу, що естроген має захисний ефект для серця. Проте в новому дослідженні не вдалося точно встановити, наскільки саме гормональні зміни впливають на підвищений ризик серцевих захворювань у жінок.

Докторка Бонд зауважила, що лікарі мають враховувати індивідуальні ризики жінок при консультуванні пацієнток. Наприклад, раніше було встановлено, що жінки, які курять стільки ж, скільки й чоловіки, мають на 25% вищий ризик розвитку серцевих хвороб.

Глави МЗС країн НАТО на зустрічі членів Альянсу звинуватили Росію у тому, що вона підриває спроби США досягти припинення війни в Україні.

У Харкові кількість жертв внаслідок атаки російських безпілотників зросла до п’яти.

Актор Девід Швіммер, який зіграв Росса Геллера у популярному ситкомі “Друзі”, зізнався, що довгий час не міг слухати головний саундтрек серіалу.

Президент США Дональд Трамп розкритикував справу проти лідерки ультраправої партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен.

Конституційний суд Південної Кореї одноголосно підтримав імпічмент президента Юн Сок Йоля, остаточно усунувши його з посади через короткочасне запровадження воєнного стану в грудні.