Угорщина оголосила про вихід з Міжнародного кримінального суду на тлі візиту Нетаньягу
Джерело: CNN
Уряд Угорщини офіційно повідомив про вихід з Міжнародного кримінального суду (МКС) у день візиту прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, щодо якого видано ордер на арешт.
Візит Нетаньягу до Угорщини став його першим візитом до Європи після того, як у травні 2024 року МКС видав ордер на його арешт. Тоді суд заявив, шо має “розумне підґрунтя” вважати, що глава уряду Ізраїлю відповідальний за воєнні злочини у Газі.
МКС немає правоохоронних повноважень, відтак він сподівається на держави-члени у питаннях арешту та передачі підозрюваних до Гааги. Угорщина, яка є підписантом Римського статуту, повинна була б арештувати Нетаньягу.
Але натомість ізраїльського лідера тепло зустріли у Будапешті, куди він приїхав з чотириденним візитом.
Держсекретар Угорщини з міжнародних комунікацій та зв’язків Золтан Ковач повідомив, що з 4 квітня країна почне процес виходу з МКС “відповідно до конституційних та міжнародно-правових обов’язків Угорщини”.
Якщо Угорщина вийде з МКС, то стане єдиною державно. Євросоюзу, яка не входить до МКС.
Загалом Римський статут підписали понад 120 країн світу, за виключенням США, Китаю, Росії, Саудівської Аравії та інших.
- Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) закликало Угорщину скасувати заборону на ЛГБТК+ прайди.
Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.
У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.
Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.
У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.