Макрон закликав компанії призупинити інвестиції в США після запровадження мит

Джерело: Bloomberg

Президент Франції Емманюель Макрон закликав компанії призупинити інвестиції в США після того, як президент Штатів Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифів проти Європейського Союзу та інших регіонів.

Виступаючи перед зустріччю з представниками галузевих груп, які постраждають від тарифів, Макрон заявив, що фірмам немає сенсу інвестувати у США, поки ті нападають на Європу.

“Яким було б послання великих європейських гравців, які інвестують мільярди в американську економіку в той самий час, коли вони б’ють по нас? Ми повинні мати колективну солідарність”, – сказав Макрон.

Французький лідер також наполягав на тому, що ЄС не повинен соромитися відповідати на американські тарифи. Він згадав про можливість використання інструменту антипримусу і удару по цифрових послугах США, а також по “механізмах фінансування американської економіки”.

Трамп, виступаючи з Білого дому в середу, 2 квітня, оголосив про введення 20% тарифу на імпорт з ЄС, який набуде чинності 9 квітня. Він повторив своє твердження, що 27 країн-членів ЄС “обдирають” Штати, і назвав це “жалюгідним”.

Світові лідери вже зреагували на такий крок.

 

Велика Британія має намір підтримати ініціативу створення міжнародного трибуналу для суду над главою РФ Володимиром Путіним, засновану на моделі Нюрнберзького процесу, попри опір з боку президента США Дональда Трампа.

За останній тиждень російські окупанти на 30% збільшили інтенсивність штурмових дій на прикордонні Сумщини.

Президент США Дональд Трамп довів розмір торгових тарифів на товари, що ввозяться з Китаю, не до 125%, про що оголосили 9 квітня, а до 145%. Мита 125% йдуть на додаток до 20% збору, запровадженого раніше через бездіяльність Китаю у торгівлі фентанілом.

У четвер, 10 квітня, російський дрон влучив в багатоповерхівку в Житомирському районі. Пошкоджено щонайменше 5 будинків.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.