У США та Європі проходять протести проти політики Трампа

Джерело: The Guardian
У суботу, 5 квітня 2025 року, у низці міст Сполучених Штатів та Європи проходять масштабні акції протесту проти політики президента Дональда Трампа.
Демонстранти вийшли на вулиці під гаслом “Руки геть”, засвідчуючи своє занепокоєння авторитарними тенденціями, які, за словами організаторів, дедалі більше простежуються у діях адміністрації президента.
У США протести охопили не лише мегаполіси на кшталт Вашингтона, Нью-Йорка та Бостона, а й численні менші міста й містечка.
Учасники висловлювали протест проти курсу Трампа у сферах охорони здоров’я, захисту довкілля, прав людини та функціонування судової системи. Також лунала критика щодо його тісних зв’язків з Ілоном Маском.
Європейські столиці, включно з Лондоном, Парижем і Берліном, також стали аренами демонстрацій.
У Берліні учасники акції зібралися біля виставкового центру Tesla та будівлі посольства США, протестуючи одночасно проти політики Дональда Трампа і дій генерального директора Tesla Ілона Маска. Деякі протестувальники тримали плакати з написами, що закликали “покласти край хаосу” в Сполучених Штатах.
У Парижі демонстранти, переважно американці, зібралися на площі Республіки на знак протесту проти президента США, багато з них розмахували плакатами з написами “Опір тирану”, “Верховенство права”, “Феміністки за свободу, а не за фашизм” і “Врятуйте демократію”.
- Раніше повідомлялось, що на 5 квітня у всіх 50 штатах Америки, а також у Канаді, Великій Британії, Франції, Німеччині, Мексиці та Португалії заплановано близько 1200 протестів проти політики президента США Дональда Трампа та його соратника Ілона Маска.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.