Як повернутися після СЗЧ або дезертирства: роз’яснення оновленого алгоритму
Джерело: Сухопутні війська ЗС України/Facebook
Державне бюро розслідувань роз’яснило алгоритм дій для військовослужбовців, що повертаються з самовільного залишення частини (СЗЧ) або дезертирства. Оновлений алгоритм почав діяти з 1 березня 2025 року.
Якщо самовільне залишення частини до 3 днів:
- Кримінальне провадження не порушується;
- Військовий може повернутися до частини, яку залишив;
- При поверненні відновлюються виплата грошового та здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення.
Якщо СЗЧ понад 3 дні.
Вчинено вперше і військовослужбовець бажає повернутись на службу:
- Порушується кримінальне провадження;
- Військовий особисто звертається через застосунок “Армія+” до командира (начальника) військової частини (установи) та отримує письмову згоду на подальше проходження служби;
- Військовослужбовець подає до прокурора, органу досудового розслідування (ДБР або Нацполіції), суду клопотання про намір повернутися на службу та додає письмову згоду командира;
- До суду направляються матеріали для звільнення такого військовослужбовця від кримінальної відповідальності, яким приймається відповідне рішення;
- Військовослужбовець надає командиру рішення суду та повертається на службу.
Вчинене повторно або військовослужбовець не бажає повернутись на службу:
- Порушується кримінальне провадження;
- Військовослужбовця розшукують і затримують;
- Військовослужбовцю обирається запобіжний захід;
- Стосовно нього направляється до суду обвинувальний акт;
- Судом виноситься вирок (за вчинення СЗЧ передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років).
“Усім буває важко. Але повернення — це сміливість, яка теж заслуговує на повагу. Не бійся зробити крок назустріч побратимам і собі”, – наголосили в Сухопутних військах.
- До українського війська повернулось понад 7 тисяч військових, які вперше самовільно залишили частини (СЗЧ).
Святошинський районний суд Києва продовжив колишньому судді Олексію Тандиру запобіжний захід. Він пробуде під вартою щонайменше до 29 червня 2025 року.
У новому випуску подкасту підприємця Стівена Бартлетта “Щоденник генерального директора” колишня перша леді США Мішель Обама розповіла про болючі реалії, пов’язані з фертильністю, шлюбом і тиском, який жінки відчувають, але змушені мовчати про це.
Центр протидії дезінформації попередив про черговий російський фейк, буцімто військові територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) опустили жінку в колодязь.
Міністр оборони США Піт Гегсет заявив про старт закриття програму Пентагону, яка мала на меті сприяти участі жінок у розбудові миру та запобіганні конфліктам, і яка була створена за першої каденції президента Дональда Трампа.
Перші місяці 2025 року, що ознаменувалися переговорами США та РФ щодо України, стали успішним для найзаможніших російських мільярдерів. Їхній сукупний статок за цей час збільшився майже на $15 млрд, досягнувши $305 млрд.