Ампутації в Україні такі ж поширені, як і під час Першої світової війни – через інтенсивне використання Росією мін і артилерії
Джерело: Insider
За даними The Wall Street Journal, кількість людей в Україні, які потребують ампутації через повномасштабне вторгнення Росії, зросла до рівня, якого не було з часів Першої світової війни.
Інтенсивне використання Росією ракет і артилерії, а також розгортання нею багатошарових мін на лінії фронту на сході та півдні України призвели до різкого збільшення тяжких поранень.
До війни в Україні було кілька тисяч ампутацій на рік. Ця цифра зросла приблизно до 50 000 від початку повномасштабної війни.
Згідно з даними київської благодійної організації Houp Foundation, близько 200 000 українців зазнали вагомих поранень під час війни і, зазвичай, близько 10% поранень пов’язані з ампутацією.
Видання повідомило, що ця цифра може бути набагато більшою, оскільки багато ампутацій реєструються лише через місяці після того, як пацієнт пройшов процедуру.
Під час Першої світової війни (1914-1918) близько 41 тисячі британців та 67 тисяч німців потребували ампутації.
“Мій дідусь заснував нашу компанію в 1919 році, щоб допомагати… німецьким солдатам, які поверталися з Першої світової війни, пораненим від артилерійського обстрілу, які втратили руки, ноги чи зір – це саме те, що ми бачимо в Україні”, – сказав Ганс Георг Недер, голова Ottobock, найбільшого у світі виробника протезів.
В той час, як військовослужбовцям, які потребують ампутації, уряд виділяє 20 000 доларів, цивільним особам часто важко заплатити за процедуру, і багато з них покладаються на благодійні організації.
- Нещодавно угорська авіакомпанія Wizz Air примусово зняла з рейсу українського військового з ампутацією, котрий повертався після лікування та протезування в Ізраїлі в Україну. Авіакомпанія вже перепросила за інцидент, пояснивши рішення “станом здоров’я армійця та заходами безпеки”. Одначе, у МЗС вирішили з’ясувати усі обставини випадку.
- Захисник Богдан Стратюков підірвався на міні та критично пошкодив обидві ноги. Ліву довелося ампутувати, правій теж загрожувала ампутація, але спеціалістам Національного реабілітаційного центру “Незламні” вдалося її зберегти.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.
На Лиманському напрямку бійці 106 батальйону 63 окремої механізованої бригади “Сталеві леви” взяли в полон громадянина Узбекистану, який брав участь у бойових діях на боці російських військ.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.