Кримський політв’язень Рустем Гугурик, затриманий в 2022 році, у критичному стані в колонії

Джерело: Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ)
Кримський політв’язень Рустем Гугурик перебуває у критичному стані. Окупаційна влада РФ утримує чоловіка у виправній колонії №8 в місті Улан-Уде (Бурятія).
“За словами родичів, ситуація набуває загрозливих масштабів, а медична допомога, яку мав би отримати ув’язнений, або надається несвоєчасно, або взагалі відсутня”, – повідомили в КРЦ.
Раніше Рустему Гугурику встановили холтер (пристрій для добового моніторингу електричної активності серця) через постійну задишку, однак жодних результатів обстеження ніхто так і не отримав. У вересні під час медичного огляду в нього виявили камені в одній із нирок, проте йому не призначили ні лікування, ні медикаментів.
“Проблеми зі здоров’ям поглибилися ще більше: політв’язень серйозно застудився, що не дивно в умовах, де відсутнє належне опалення та доступ до якісної питної води й харчування. До всього — у нього лопнула барабанна перетинка, і з вуха періодично тече гній, що може свідчити про гнійний отит або іншу небезпечну інфекцію”, – розповідають у Кримськотатарському ресурсному центрі.
Окрім цього, Рустем Гугурик повідомив рідним, якщо він не вийде на зв’язок найближчим часом — значить його планово відправили до штрафного ізолятора (ШІЗО). Це в колонії роблять навіть без порушень, просто “черга дійшла”. За словами політв’язня, у цій колонії перебувають переважно люди похилого віку, деяким — за 90, однак ШІЗО застосовується регулярно і без будь-яких підстав.
Нагадаємо, 27 березня 2022 року окупанти заарештували мешканця Новоолексіївки Рустема Гугурика та звинуватили його в участі у добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджіхана. 26 жовтня 2022 року окупанти засудили чоловіка до 8,5 років колонії суворого режиму.
- В російській тюрмі загинув кримськотатарський політв’язень Рустем Віратті.
- 9 березня у тимчасово окупованому Криму на 78-му році життя померла Гулізар Абдулаєва – активістка кримськотатарського національного руху, педагог, вчителька та сестра лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.
- ІМІ у День спротиву окупації Криму нагадав, що окупанти затримали та утримують в заручниках 18 журналістів, блогерів та громадянських репортерів.
- Україні вдалось повернути 8 дітей з тимчасово окупованого Криму.
- Станом на 6 січня росіяни у тимчасово окупованому Криму незаконно ув’язнили 218 осіб, з них 132 – кримські татари.
Телеведуча Маша Єфросиніна закликала Департамент культури КМДА та мера столиці Віталія Кличка вжити заходів для звільнення з Молодого театру Андрія Білоуса – театрального режисера та викладача, якого підозрюють у домаганнях.
Американський режисер Мартін Скорсезе анонсував новий документальний фільм під назвою “Aldeas — Нова історія”, у якому зображено, зокрема, його розмови з Папою Франциском. За словами Скорсезе, у стрічці представлено останнє глибоке інтерв’ю понтифіка записане на камеру.
У квітні підрозділи безпілотних систем Сил оборони України знищили понад 83 тисячі ворожих цілей, що на 8% більше порівняно з березнем. При цьому ефективність ураження зросла на 5%.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зреагував на підписання угоди про надра між США та Україною, яка, на його думку, “захищатиме” інвестиції та фінансову допомогу Вашингтона для Києва.
Люксембург у 2025 році внесе 10 мільйонів євро до Фонду енергетичної підтримки України. Відповідний меморандум уже підписано.