Як потрапити до Інтернаціональних легіонів оборони України: покроковий алгоритм

Історія Інтернаціональних легіонів оборони України налічує більше трьох років, складається з тисяч бойових зіткнень, сотень складних місій, участі у звільненні десятків населених пунктів, щоденної бойової роботи і багатьох яскравих перемог. Інтернаціональні легіони оборони України діють у формі окремих батальйонів, що підпорядковуються Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. За цей час у лавах Інтернаціональних легіонів пліч-о-пліч з українцями воювали проти російських загарбників представники більш ніж 75 країн світу. 

Іноземні добровольці, волонтери та їхні близькі підтримують спілкування у соціальних мережах. В інформаційному просторі можна знайти багато спільнот, які позиціонують свій зв’язок з легіонами. Крім того, символіку Інтернаціонального легіону оборони України у месенджерах та соціальних мережах можуть використовувати ворог та шахраї, чим вони нерідко користуються. Існують навіть сайти та веб-сторінки, створені із використанням символіки Легіону чи схожої на неї, розміщені сторонніми особами без участі Командування Інтернаціональних легіонів. Нерідко такі ресурси створює ворог для збору персональних даних та іншої розвідувальної інформації під виглядом рекрутингу або іншої діяльності.

Щоби не ризикувати своїми персональними даними та іншою чутливою інформацією, варто користуватися при вступі до Легіону виключно офіційними ресурсами та веб-сторінками.

Командування Інтернаціональних легіонів оборони України повідомляє, що єдиним спеціалізованим офіційним ресурсом, де здійснюється рекрутинг іноземних добровольців до Інтернаціональних легіонів оборони України, є сайт www.ildu.mil.gov.ua. 

Адреса із закінченням mil.gov.ua свідчить про те, що сайт відноситься до державних офіційних інформаційних ресурсів та розміщений на платформі офіційної інформаційної інфраструктури Міністерства оборони України. Такий ресурс неможливо створити приватним особам чи комерційним організаціям. Уся інформація, що потрапляє на цей сайт, зокрема персональні дані та документи, які іноземні добровольці відправляють, заповнюючи анкети кандидатів для проходження служби, перебуває під захистом українських державних підрозділів кібербезпеки. Цілісність та конфіденційність такої інформації гарантується Міністерством оборони України.

Щоби вступити до одного з Інтернаціональних легіонів оборони України, необхідно:

Крок перший:

Заповнити анкету на сайті https://ildu.mil.gov.ua/

Крок другий:

З Вами зв’яжеться рекрутер та запросить на співбесіду.

Крок третій:

Прибути до України. В пункті пропуску “Шегині” на українсько-польському кордоні знайти пункт рекрутингу Інтернаціональних легіонів оборони України.

Крок четвертий:

З пункту пропуску автобус доставляє добровольців до рекрутингового центру. Там кандидат для проходження служби зазвичай визначається з конкретним підрозділом, формується особова справа військовослужбовця.

Крок п’ятий:

З рекрутингового центру кандидат прямує військовим транспортом до місця підготовки. Тут кандидат разом з інструкторами перевіряють фізичну форму, знання, вміння та базові навички. Відбувається укладення контракту. З цього моменту військовослужбовець забезпечується відповідно до норм Збройних Сил України (грошове забезпечення, харчування, форма, спорядження, соціальні гарантії тощо). Військовослужбовець з дня підписання контракту, зокрема в період підготовки, отримує грошове забезпечення Збройних Сил України (20 тис. 200 гривень або вище) але не отримує виплат за виконання бойових завдань. Доброволець проходить базову загально-військову підготовку (до півтора місяця, залежно від його попередньої підготовки і досвіду). Після цього за участю інструкторів та командирів визначається майбутнє місце служби і конкретні обов’язки добровольця, з урахуванням побажань легіонера. 

Крок шостий:

В районі бойових дій відбувається допідготовка та бойове злагодження з командою. З дня прибуття в район бойових дій легіонер, крім грошового забезпечення, отримує додаткову винагороду – 30 тис. грн, з розрахунку кількості днів, проведених у відповідному районі.

Крок сьомий:

Ви готові до бою. При виконанні бойових завдань військовослужбовець отримує додаткову винагороду у вигляді 100 тис. грн в місяць, з розрахунку кількості днів виконання бойових завдань. Також за кожних 30 днів, сумарно проведених на першій лінії бойових дій, військовослужбовець отримує додаткову премію 70 тис. грн

Крок восьмий:

Ви – Легіонер вільного світу, один з найкращих людей цієї планети, хто своєю зброєю і хоробрістю захищає мир, добро, справедливість, демократичні цінності і наше спільне майбутнє. За нашу і вашу свободу!

Інтернаціональні легіони оборони України – це унікальне бойове братерство воїнів – лицарів, об’єднаних спільними цінностями й досвідом, де поважають індивідуальність та унікальність кожного. Лише незначна частина іноземних добровольців укладає контракт заради грошових виплат. За більш ніж три роки участі в активних бойових діях легіони заслужили неабияку славу і здобули потужну репутацію. 

Досвід служби в одному з Інтернаціональних легіонів поважає більшість військових, правоохоронних та безпекових організацій світу. Багато легіонерів вирішують залишитися в Україні після перемоги над російськими загарбниками. Але куди б не подався ветеран після закінчення контракту, братерство найхоробріших людей вільного світу, власний унікальний бойовий досвід та репутація Інтернаціональних легіонів оборони України назавжди залишаються з ним – у вигляді шани та поваги під мирним небом, опорою і підтримкою – за будь-яких життєвих обставин.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.