У США страх перед безробіттям сягнув найвищої позначки з часів пандемії
Джерело: CNN
У США рівень страху перед безробіттям сягнув найвищої позначки з початку пандемії COVID-19. З часу перших тижнів пандемії американці ще не відчували такої впевненості в тому, що безробіття стрімко зростатиме.
У березні споживачі, опитані Федеральним резервним банком Нью-Йорка, оцінили ймовірність зростання безробіття у США протягом наступного року в 44%. Це найвищий показник від квітня 2020 року.
Опитування також показало, що люди стають дедалі менш впевненими у власній безпеці на ринку праці. Середній показник очікуваної ймовірності втрати роботи протягом наступного року зріс до 15,7% — найвищого рівня за останній рік.
Попри низку опитувань, що свідчать про погіршення настроїв серед населення (так звані “м’які” дані через їхню суб’єктивність), “тверді”, тобто більш точні та об’єктивні показники й надалі вказують на загальну стійкість економіки.
Повідомляється, що станом на березень ринок праці США залишався стабільним, підтримуючи більш ніж чотирирічну тенденцію зростання зайнятості. Саме ринок праці став основою для високих споживчих витрат і сталого економічного зростання.
Водночас зростає занепокоєння, що надмірний песимізм може змусити споживачів скоротити витрати, що, своєю чергою, здатне призвести до зменшення інвестицій у бізнес та сповільнення економіки в цілому.
Опитування ФРС Нью-Йорка також виявило різке зростання короткострокових інфляційних очікувань респондентів. Вони підвищилися на 0,5 відсоткового пункту, досягнувши 3,6% — найвищого рівня за останні півтора року.
Економісти попереджали, що агресивна тарифна політика президента США Трампа та загострення торговельної війни можуть спричинити підвищення цін для споживачів і потенційно призвести до прискорення інфляції.
Однак опитування показало, що побоювання щодо найближчого року не обов’язково відображають довгострокові прогнози. Інфляційні очікування залишилися стабільними на рівні 3% у трирічній перспективі та знизилися на 0,1 відсоткового пункту, до 2,9% у п’ятирічній.
Федеральна резервна система уважно стежить за показниками короткострокових, середньострокових та довгострокових інфляційних очікувань, оскільки вони можуть стати своєрідним“самореалізованим пророцтвом для споживачів”. Якщо люди очікують, що ціни будуть рости, вони можуть прискорити витрати вже зараз або вимагати вищі зарплати. Своєю чергою, бізнес, стикаючись зі зростанням витрат, може підвищити ціни.
- Результати соцопитування Pew Research Center свідчать, що понад 70% американців слідкують за новинами про дії адміністрації Дональда Трампа, причому дві третини з них роблять це через те, що занепокоєні розвитком ситуації.
- Результати соціологічного опитування, проведеного NBC News, свідчать, що більшість американських виборців розчаровані кадровими призначеннями президента США Дональда Трампа.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.