Адміністрація Трампа заморозила $2,2 млрд фінансування Гарварду
Джерело: The Washington Post
Адміністрація президента США Дональда Трампа заморозила 2,2 млрд доларів фінансування Гарварду після того, як університет відмовився виконувати вимоги щодо змін у політиці закладу.
Напередодні, 14 квітня, посадовці Гарварду відхилили вимогу адміністрації Трампа щодо посиленого державного контролю та запровадження кардинальних змін у систему управління, прийому та найму. Університет назвав ці вимоги незаконними та неконституційними.
Вимоги уряду США, отримані Гарвардом 11 квітня, є частиною заходів адміністрації щодо боротьби з тим, що вона називає нестримним антисемітизмом та лівою ідеологією в університетських кампусах.
Адвокати, які представляють університет наголосили, що Гарвард продовжить боротись з антисемітизмом та “залишається відкритим для діалогу про те, що університет зробив і планує зробити для покращення досвіду кожного члена своєї спільноти”. Водночас вони наголосили, що університет “не готовий погодитися на вимоги, які виходять за межі законних повноважень цієї чи будь-якої іншої адміністрації”.
Вимоги від посадовців міністерств освіти, охорони здоров’я та соціальних служб, а також адміністрації загальних служб, порушують права Гарварду, гарантовані Першою поправкою, перевищують встановлені законом межі повноважень уряду згідно з федеральним законом про громадянські права та загрожують цінностям приватного закладу, написав президент університету Алан Гарбер у листі до університетської спільноти.
“Жоден уряд — незалежно від того, яка партія перебуває при владі — не повинен диктувати, що можуть навчати приватні університети, кого вони можуть приймати та наймати, а також які галузі навчання та досліджень вони можуть проводити”, — написав він.
Через кілька годин після цього міжвідомча Спільна цільова група з боротьби з антисемітизмом відповіла, оголосивши про заморожування багаторічних грантів на суму 2,2 мільярда доларів та багаторічних контрактів на суму 60 мільйонів доларів для Гарварду.
Гарбер у відповідь заявив, що тривале партнерство між федеральним урядом та дослідницькими університетами, такими як Гарвард, яке сприяло інноваціям у медицині, інженерії та науці.
“Відмова уряду від цих партнерств зараз ставить під загрозу не лише здоров’я та благополуччя мільйонів людей, але й економічну безпеку та життєздатність нашої країни”, — написав Гарбер.
Мільярди доларів федерального фінансування опинилися під загрозою в кількох університетах останніми тижнями, оскільки адміністрація Трампа вжила агресивних заходів для примусу вищих навчальних закладів до змін.
Деякі з цих зусиль спрямовані на боротьбу з антисемітизмом у кампусах, а посадовці вимагають, щоб навчальні заклади робили більше для забезпечення безпеки єврейських студентів.
Минулого року інтенсивні протести проти війни між Ізраїлем та Газою викликали занепокоєння щодо того, що деякі мови та поведінка становлять загрозу для єврейських студентів, а деякі університети не роблять достатньо для дотримання федерального закону про громадянські права, який захищає студентів.
Інші зусилля, спрямовані проти університетів, були пов’язані з іншими пріоритетами адміністрації, такими як припинення програм різноманітності, рівності та інклюзії, а також заборона трансгендерним спортсменам змагатися в жіночих командах.
Серед вимог, які висунули Гарварду – повідомляти федеральним органам про іноземних студентів, включаючи тих, хто має грін-карти, звинувачених у порушеннях поведінки, та найняти зовнішнього аудитора для оцінки “різноманітності поглядів” студентів, викладачів, співробітників та керівництва університету.
Також уряд хоче перевіряти програми та кафедри, “які найбільше підживлюють антисемітські переслідування або відображають ідеологічне захоплення”, включаючи медичний факультет та факультет громадського здоров’я університету.
Уряд також вимагав закриття всіх програм та політик DEI (Державного інституту освіти та інклюзії).
Гарбер заявив, що більшість цих вимог “є прямим державним регулюванням “інтелектуальних умов” Гарварду”, а не конструктивною боротьбою з антисемітизмом.
- Тимчасова президентка Колумбійського університету Катріна Армстронг пішла у відставку через тиждень після того, як вона погодилася на значні зміни на тлі конфлікту з адміністрацією президента США Дональда Трампа за федеральне фінансування.
- Троє відомих професорів залишають Штати й викладацьку роботу в Єльському університеті. Професор філософії Джейсон Стенлі та професори історії Тімоті Снайдер і Марсі Шор, які перебувають у шлюбі, викладатимуть у Школі глобальних відносин та державної політики ім. Мунка при Університеті Торонто.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.