Індія може стати новим постачальником зброї на глобальному ринку замість Росії

Джерело: The Moscow Times

Скорочення поставок російської зброї на світовий ринок на 64% за останні п’ять років створило нові можливості для Індії. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді прагне перетворити країну на глобальний центр виробництва не лише iPhone, але й зброї.

Індія може забрати частину ринку Росії, постачаючи її традиційним клієнтам снаряди, ракети, вертольоти та військові кораблі.

У своїй стратегії експорту Делі орієнтується на країни Африки, Південної Америки та Південно-Східної Азії.

У межах програми розширення продажів зброї Індія має намір направити щонайменше 20 нових військових аташе до своїх посольств до березня 2026 року. Аташе вже працюють в Алжирі, Марокко, Гайані, Танзанії, Аргентині, Ефіопії та Камбоджі.

Багато з цих країн мають тривалу історію закупівель радянської та російської військової техніки, що відрізняється від стандартів НАТО.

Росія була великим постачальником зброї в Африку з 2020 по 2024 роки, зокрема, за даними SIPRI, її частка становила 21% імпорту. Алжир є одним із найбільших клієнтів Росії, отримуючи близько 48% своєї зброї саме від неї.

“Рособоронекспорт” не став коментувати плани Індії й послався на переговори про спільне виробництво з нею та поставки в треті держави, “дружні до Росії”.

  • Фахівці вперше виявили деталь індійського виробництва у російській зброї. При цьому РФ майже повністю відмовилась від американських компонентів у своєму озброєнні.

Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.

Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.

Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.

За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.