Світовий ринок діамантів завмер через мита Трампа – FT
Джерело: Financial Times
Галузь торгівлі діамантами, вартість якої складає 82 мільярди доларів США, зупинилася через тарифи американського президента Дональда Трампа.
Як розповіли у виданні, постачання діамантів через центр торгівлі дорогоцінними каменями у бельгійському місті Антверпен знизилися приблизно до однієї сьомої від звичайного рівня.
Масштабні тарифи Трампа включають 10% збору на імпорт діамантів, хоча багато інших мінералів, серед яких золото і мідь, були виключені із мит. Попри те, що Білий дім зупинив дію тарифів на 90 днів, базові 10-відсоткові мита вже діють.
Гендиректорка Антверпенського алмазного центру Карен Рентместерс заявила, що постачання діамантів з Антверпена зупинилися після того, як Трамп оголосив про нові глобальні тарифи у квітні.
За її словами, включення діамантів в американські тарифи не має ніякого сенсу й порівняла вплив мит на галузь із впливом пандемії COVID-19.
За оцінками компанії Рентместерс, щоденне постачання діамантів становили лише сьому частину від звичайного рівня.
На думку аналітиків, глобальна торгова війна, ймовірно, вдарить по загальному попиту на діаманти, який тільки почав відновлюватися після декількох важких років, а також створить великі проблеми у ланцюгу постачання.
Згідно з повідомленням, Індія, чия велика полірувальна промисловість обробляє понад 90% світових діамантів, може зазнати особливого впливу. Індійська індустрія експорту діамантів постраждає, якщо США введуть 27% тариф на індійські товари.
Єдина частина ланцюга постачання діамантів, яка знаходиться у США, це процес сертифікації, який зараз перебуває під загрозою.
- Компанії Apple вдалося уникнути найбільшої кризи з часів пандемії COVID-19. Запроваджені президентом США Дональдом Трампом 125% мита на товари, вироблені в Китаї, загрожували зруйнувати ланцюжок постачання компанії так само, як пʼять років тому.
- Компанія Amazon скасувала замовлення на низку товарів з Китаю та інших азійських країн, згідно з документом, з яким ознайомився Bloomberg. Інформацію також підтвердили поінформовані джерела.
В місті Конотоп на Сумщині кількість постраждалих внаслідок російської атаки на кінотеатр зросла до шести.
Соціальна платформа Reddit дедалі частіше стає місцем, де кіностудії та продюсери шукають нові ідеї для фільмів, а також майбутніх сценаристів і режисерів. Одним із найяскравіших прикладів такого явища став фільм “Backrooms: Залаштунки”, який до виходу в прокат пройшов шлях від інтернет-спільноти до великого голлівудського проєкту.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
Новозеландський актор і кінопродюсер Джемейн Клемент, відомий зокрема роллю у фільмі “Що ми робимо в тінях”, повідомив про роботу над сиквелом.
У Франції вперше підтвердили випадок зараження вірусом Еболи. Інфекцію виявили у лікаря, який повернувся з гуманітарної місії в Демократичній Республіці Конго.