Світовий ринок діамантів завмер через мита Трампа – FT
Джерело: Financial Times
Галузь торгівлі діамантами, вартість якої складає 82 мільярди доларів США, зупинилася через тарифи американського президента Дональда Трампа.
Як розповіли у виданні, постачання діамантів через центр торгівлі дорогоцінними каменями у бельгійському місті Антверпен знизилися приблизно до однієї сьомої від звичайного рівня.
Масштабні тарифи Трампа включають 10% збору на імпорт діамантів, хоча багато інших мінералів, серед яких золото і мідь, були виключені із мит. Попри те, що Білий дім зупинив дію тарифів на 90 днів, базові 10-відсоткові мита вже діють.
Гендиректорка Антверпенського алмазного центру Карен Рентместерс заявила, що постачання діамантів з Антверпена зупинилися після того, як Трамп оголосив про нові глобальні тарифи у квітні.
За її словами, включення діамантів в американські тарифи не має ніякого сенсу й порівняла вплив мит на галузь із впливом пандемії COVID-19.
За оцінками компанії Рентместерс, щоденне постачання діамантів становили лише сьому частину від звичайного рівня.
На думку аналітиків, глобальна торгова війна, ймовірно, вдарить по загальному попиту на діаманти, який тільки почав відновлюватися після декількох важких років, а також створить великі проблеми у ланцюгу постачання.
Згідно з повідомленням, Індія, чия велика полірувальна промисловість обробляє понад 90% світових діамантів, може зазнати особливого впливу. Індійська індустрія експорту діамантів постраждає, якщо США введуть 27% тариф на індійські товари.
Єдина частина ланцюга постачання діамантів, яка знаходиться у США, це процес сертифікації, який зараз перебуває під загрозою.
- Компанії Apple вдалося уникнути найбільшої кризи з часів пандемії COVID-19. Запроваджені президентом США Дональдом Трампом 125% мита на товари, вироблені в Китаї, загрожували зруйнувати ланцюжок постачання компанії так само, як пʼять років тому.
- Компанія Amazon скасувала замовлення на низку товарів з Китаю та інших азійських країн, згідно з документом, з яким ознайомився Bloomberg. Інформацію також підтвердили поінформовані джерела.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.