Платформа пам’яті Меморіал презентувала нову версію memorial.ua та відзначила амбасадорів

Команда Платформи пам’яті Меморіал 8 квітня презентувала нову версію національного діджитал-меморіалу https://memorial.ua/  і відзначила амбасадорів  та хранителів пам’яті –  людей, завдяки яким зберігаються імена  вбитих росією цивільних і полеглих військових.

Платформа була створена командою Агенції медійного росту “Або” як журналістська ініціатива у березні 2022 року. Відтоді Меморіал перетворився на повноцінну громадську організацію, яка документує історії загиблих українців (наразі налічує майже 10 000 історій цивільних та військових) і працює над створенням нової культури пам’яті в Україні.

Що нового на Memorial.ua

  • цифровий архів історій зі зручним інтерфейсом з відео, фото, тексти пам’яті;
  • нові функції пошуку історій за категоріями (підрозділи, місто загибелі, дата загибелі, вік, професія, нагороди та інші)
  • тексти пам’яті та спецпроєкти, розділ з досвідами меморіалізації;
  • ініціативи пам’яті, які втілюють у життя рідні та побратими загиблих
  • сторінка донатів на підтримку проєкту.

Під час презентації голова ГО Меморіал Гаяне Авакян публічно прозвітувала про діяльність та фінансування організації за останні 6 місяців. Під час кампанії Донат на пам’ять українці підтримали команду на суму 2,6 млн грн, з яких 1,8 млн – через дружні банки амбасадорів. Всі звіти організації, в тому числі і фінансові, тепер можна знайти на новій платформі https://memorial.ua/financial-reports 

“Ми запустили кампанію “Донат на памʼять” з вірою, що пам’ять важлива для українців. І нас почули. За пів року до нас долучилися тисячі людей, 72 амбасадори відкрили свої дружні банки, а 189 людей стали хранителями пам’яті, підтримуючи нас щомісяця. Це не просто донати — це довіра і велика відповідальність для нас, яка допомагає команді продовжувати роботу і називати нові імена”, – каже співзасновниця Меморіалу Гаяне Авакян. 

За останні півроку Меморіал:

  • назвав 1422 нові імені, створив 32 відео пам’яті;
  • отримав 52 млн переглядів у соцмережах і 309 тис. на сайті;
  • створив 4 спецпроєкти пам’яті для національних медіа;
  • 261 історія була створена для трансляцій в публічних просторах (на екранах ТРЦ, в кінотеатрах та потягах Інтерсіті);
  • провів 14 подій і виставок за кордоном, презентував 2 документальні фільми;

Менеджерка з партнерств Оксана Штанько розповіла про людей, які стали амбасадорами Меморіалу: вони відкрили дружні банки на збір фінансування для продовження роботи платформи. 

Серед них – журналіст-розслідучав  Української правди Михайло Ткач, блогерка Олена Мандзюк, громадська активістка та лауреатка Нобелівської премії Олександра Матвійчук, бойова медикиня Олена Риж, рідні загиблого захисника України Іллі Грабаря та десятки інших людей.

Під час події також презентували пам’ятні браслети «Перемагає той, хто пам’ятає», створені в колаборації Меморіалу з брендом RBTNK. Ці паракордові браслети виготовляє ветеран Олександром Савлюк.

Їх вручили амбасадорам і щомісячним донорам платформи, а також партнерам Меморіалу як символ вдячності та неперервного зв’язку між живими і тими, кого ми вшановуємо. Зі списком амбасадорів можна ознайомитися на спеціальній сторінці https://memorial.ua/ambassadors

На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.

Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.

Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.