У Колумбії оголосили надзвичайну ситуацію через жовту лихоманку
Джерело: CNN
Міністерство охорони здоров’я Колумбії оголосило загальнонаціональну надзвичайну ситуацію через “активну циркуляцію” жовтої лихоманки.
За даними МОЗ країни, з вересня 2024 року зареєстровано 75 випадків захворювання та 34 випадки смерті унаслідок жовтої лихоманки.
Дев’ять з 32 департаментів Колумбії повідомили про принаймні один випадок жовтої лихоманки. Більшість зафіксовано у сільських районах департаментів Толіма і Мета, що поблизу басейна Амазонки та регіону ріки Магдалена.
Окрім цього випадки захворювання виявляли у районах, де вірус історично ніколи не зустрічався, до прикладу у регіоні Кальдас, де вирощують каву.
Надзвичайну ситуацію оголосили по всій країні перед великодніми вихідними, коли очікується сплеск поїздок. Подорожі до деяких регіонів, де зафіксовано багато випадків жовтої лихоманки, будуть обмежені.
Жовта лихоманка – захворювання, яке передається людям через укуси інфікованих комарів.
За даними ВООЗ, чимало людей хворіють безсимптомно. Натомість інші відчувають лихоманку, біль у м’язах, головний біль, втрату апетиту, нудоту чи блювання. У більшості випадків симптоми зникають через 3-4 дні.
Водночас в окремих випадках хвороба переростає у другу фазу, у межах якої розвивається жовтуха та біль у животі. Половина пацієнтів, у яких хвороба переходить у другу фазу, помирають упродовж 7-10 днів.
Спеціального противірусного лікування жовтої лихоманки не існує. Пацієнтам рекомендують відпочивати, уникати зневоднення та за необхідності звертатись до лікаря.
Влада наполегливо закликала колумбійців зробити вакцинацію: вона безоплатна і її роблять особам старше 9-ти місяців.
“Через два місяці все населення Колумбії повинно бути вакцинованим від жовтої лихоманки. Ми повинні це зробити, і наша система охорони здоров’я повинна це гарантувати”.
Щобільше, влада заявила, що оголосить надзвичайний економічний стан в Колумбії через цю ситуацію. Тим часом деякі опозиційні політики звинувачують владу у запізнілому реагуванні на хворобу.
- Всесвітня організація охорони здоров’я разом із лікарями Республіки Конго зафіксували понад півсотні смертей на північному заході країни, спричинених невідомою хворобою.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.