У Росії суттєво скоротилися обсяги транспортування експортного вугілля залізницею
Джерело: Служба зовнішньої розвідки України
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.
У першому кварталі 2025 року значно скоротилися обсяги транспортування експортного вугілля російською залізницею до портів Азовського, Чорного та Балтійського морів.
Повідомляється, що головною причиною такого скорочення стало те, що вугільні компанії не змогли забезпечити обіцяні обсяги поставок.
Обсяг невиконаних заявок на перевезення вугілля досяг 30 % від попередньо запланованих. Унаслідок цього залізничний монополіст змушений утримувати надлишкові вагони, які простоюють без роботи.
Станом на квітень 2025 року надлишок вагонного парку в Росії вже сягнув 295 тисяч одиниць. Це не лише створює додаткове навантаження на інфраструктуру, а й призводить до зростання витрат на їхнє обслуговування.
Служба зовнішньої розвідки України прогнозує, що санкції та проблеми з експортом на традиційно високорентабельні ринки й надалі ускладнюватимуть функціонування галузі. Подальше поглиблення кризи може спричинити не лише обвал вугільної промисловості, а й серйозно вдарити по всій транспортній системі Росії.
- Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
-
Російські вугільні компанії третій рік поспіль зіштовхуються зі скороченням експорту.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.