У Греції повернули заборону на донорство крові для геїв

Джерело: Kathimerini

Найвищий адміністративний суд Греції знову заборонив чоловікам, які перебувають в одностатевих стосунках, ставати донорами крові.

У січні 2022 року Міністерство охорони здоров’я скасувало норму, яка діяла ще з 1980-х років і забороняла гомосексуальним чоловікам ставати донорами крові. Обмеження запровадили під час епідемії ВІЛ-інфекції й воно вважалося дискримінаційним, адже не передбачало індивідуального підходу до оцінки ризиків.

Однак тепер суд визнав це скасування необґрунтованим. За словами суддів, рішення міністерства не базувалося на наукових дослідженнях і суперечило висновкам двох медичних консультативних груп.

Як розповіли у виданні, рішення ухвалили після розгляду петицій груп пацієнтів, хворих на таласемію. Вони стверджували, що міністерство не надало пріоритету громадському здоров’ю та належним протоколам безпеки крові.

Суд наголосив, що обмеження щодо донорства, повʼязані із сексуальною поведінкою, можуть існувати лише в тому разі, якщо вони мають під собою наукове й епідеміологічне підґрунтя. Загальні заборони без доказів — неприпустимі.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.