Вживання в їжу зросло на 43%: як вплинула легалізація канабісу в Канаді на підлітків

Джерело: CNN

Легалізація продуктів з канабісу може бути пов’язана зі зростанням його вживання серед підлітків, показало нове дослідження, для якого вчені опитали понад 106 000 канадських учнів у віці від 12 до 17 років.

Виявилось, що провінціях Канади, які легалізували продаж їстівних продуктів та екстрактів у жовтні 2019 року, вживання канабісу серед підлітків зросло на 26%.

Разом з тим використання їстівних продуктів з його вмістом збільшилось на 43%. Йдеться про “дружні” до молоді форми наркотику — шоколад, цукерки, газовані напої та десерти з канабісом.

Дослідження показало, що рівень вживання не змінився у Квебеку, де продаж цих продуктів все ще заборонений.

Канада легалізувала вживання сушеного канабісу в жовтні 2018 року, а через рік усі канадські провінції, окрім Квебеку, легалізували продаж харчових продуктів і екстрактів канабісу.

Хоча канадський закон 2018 року забороняє продаж канабісу особам до 18 років, дослідження припускає, що легалізація могла б зробити ці продукти більш доступними для підлітків і вплинути на їхнє ставлення до вживання канабісу.

Канадські закони вимагають, щоб їстівні продукти з канабісу були захищені від дітей, мали просте і чітке маркування, але нелегальна продукція, що продається онлайн і несанкціонованими дистриб’юторами, часто виглядає як інші снеки.

За словами нейробіолога Джошуа Говіна, який не брав участі в дослідженні, підлітки, які регулярно вживають продукти з канабісу, мають більший ризик розвитку розладів залежності в подальшому житті.

“Деякі дослідження припускають, що вживання канабісу в підлітковому віці, особливо у великих кількостях, може змінити розвиток мозку. Якщо ви почнете вживати раніше, вам може бути важче змінити цю траєкторію пізніше”, – каже Говін, доцент кафедри радіології в Медичній школі Університету Колорадо.

Вживання канабісу може впливати на ділянки мозку, які відповідають за увагу, координацію, навчання, прийняття рішень та емоційну регуляцію, згідно з даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США.

Вживання канабісу в ранньому віці пов’язане з такими проблемами психічного здоров’я, як депресія, тривожність і підвищений ризик розвитку довготривалих психічних розладів, таких як шизофренія, у дорослому віці.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.