У Німеччині тисячі людей вийшли на протест після вбивства поліцією темношкірого чоловіка

Джерело: DW
Тисячі людей вийшли на протести в Ольденбурзі та інших містах Німеччини після того, як поліціянт вистрелив у темношкірого чоловіка, внаслідок чого той помер.
21-річний темношкірий чоловік, ідентифікований лише як Лоренц А. через суворі закони Німеччини про конфіденційність, помер від поранення, завданого поліцейським під час сутички біля нічного клубу в неділю.
Його смерть викликала загальнонаціональне обурення: протестувальники засуджували те, що вони назвали “структурним расизмом у поліції”.
За даними поліції, 21-річний чоловік розпилив перцевий балончик в охоронців нічного клубу в Ольденбурзі після того, як його не впустили всередину, спричинивши їм легкі тілесні ушкодження.
Він втік, нібито погрожуючи ножем тим, хто намагався його переслідувати.
Чоловіка переслідувала патрульна машина. За даними поліції, він продовжував “загрозливо наближатися” до правоохоронців і розпилювати перцевий балончик, після чого 27-річний поліцейський відкрив вогонь.
Лоренца А. доставили до лікарні, де він помер від поранень.
Судмедекспертиза виявила три вогнепальні поранення: одне в потилицю, друге — у верхню частину тулуба, і третє — в стегно. Згідно зі звітом, всі три кулі влучили в нього ззаду, а четверта зачепила стегно.
Офіцера, який стріляв у нього, відсторонили від виконання службових обов’язків на час розслідування вбивства.
У п’ятницю, 25 квітня, в Ольденбурзі зібралися близько 8-10 тисяч протестувальників, які вимагали повного розслідування стрілянини та смерті чоловіка.
До протесту приєдналися люди різного віку та етнічного походження, які виступили з промовами, віддаючи шану Лоренцу А. Менші акції також відбулися в інших містах Німеччини, зокрема в Берліні.
Частина учасників протесту в Ольденбурзі переконана, що стрілянина була мотивована расизмом.
“Кілька пострілів ззаду не можуть бути виправдані. Ніхто не заслуговує стати жертвою насильства з боку поліції. Поліція повинна деескалувати ситуацію. На карту поставлено довіру до інституції, яка має захищати нас”, – сказав Сурадж Майлітафі, речник ольденбурзької ініціативи “Справедливість для Лоренца”,
-
По всій Великій Британії вийшли на протести проти расизму. Протести проходили в багатьох містах і селищах, зокрема у північному Лондоні, Брістолі та Ньюкаслі. Вони мали переважно мирний характер, і протестувальники вигукували “Тут раді біженцям”. Поліція була готова до можливих насильницьких дій під час понад 100 запланованих демонстрацій, тому задіяла тисячі правоохоронців.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.