Собор Святого Петра у Ватикані прикрашений мозаїкою князя Володимира з тризубом
Джерело: правозахисник та історик Ігор Полуектов/Facebook
Вівтар святого Еразма, який знаходиться в соборі святого Петра у Ватикані, прикрашений мозаїчними зображеннями св. князя Володимира, св. княгині Ольги та символу державності України – тризуба.
“Це вівтар святого Еразма, по боках якого можна знайти мозаїчні зображення великих київських Князів, святих Володимира і Ольги. Цікаво, що Святий Володимир зображений з тризубом. Особливість в тому, що державні символи, герби, не розміщуються в стінах головного храму християн західного обряду. Але український тризуб, як символ нашої тисячолітньої державності, тут присутній вже багато років”, – розповів він.

Фото: Ігор Полуектов
За словами Ігоря, мозаїки святих хрестителів були подаровані собору святого Петра на честь тисячоліття хрещення Руси-України, остаточно завершені у 1989 році.
“Згадки про мозаїки Володимира та Ольги мало коли знайдеш у путівниках, бо вони не призначені для загального огляду, розташовані за знаменитою могилою святого Петра, у місці відведеному для особливих гостей”, – додав він.
Довідка. Вівтар святого Еразма із мозаїками Володимира, Ольги та Тризуба розташований за статуєю святого Петра і є особливим місцем, де відбувається таїнство сповіді. Доступ для загального огляду надається за відповідною згодою.
Мозаїчні зображення Володимира Великого і княгині Ольги виконані ватиканськими майстрами на кошти української громади й особисто владики Василя Лостена, єпископа Стемфордської єпархії УГКЦ. У соборі святого Петра вони перебувають із 1989 року. Урочисте відкриття мозаїк, під час якого їх освятив особисто Папа Римський святий Йоан Павло ІІ, було приурочене до 1000-ліття Хрещення Київської Русі-України. Мозаїки стали одним із символів належності українського народу до великої християнської сім’ї. Цей вівтар для українців уособлює частинку України в найвеличнішій Базилиці світу — соборі святого Петра, серці Вселенської Церкви, пише Credo.pro.
- Президент України Володимир Зеленський зустрівся з кардиналом Маттео Дзуппі в Посольстві України в Італії, висловивши вдячність за допомогу Ватикану в поверненні незаконно депортованих українських дітей та звільненні полонених. Ці питання стали одними з головних на зустрічі.
У Чумацькому Шляху виявили сім зірок, що випромінюють тепло в інфрачервоному діапазоні, яке наразі неможливо пояснити жодним відомим природним процесом. Вчені припускають, що ці сигнали можуть бути слідами гіпотетичних “сфер Дайсона” – технологій, які використовують всю енергію зорі.
Президент Чехії Петр Павел вважає, що повномасштабна війна між Росією та Україною може затягнутися на роки, якщо темпи бойових дій залишаться такими ж. В інтерв’ю BBC він заявив, що попри втрати, російські війська змогли окупувати частину української території, але це відбулося високою ціною.
У США 26-річного новобранця Берегової охорони Скотта Раскана вважають героєм після того, як він допоміг врятувати понад 160 дітей із літнього табору під час катастрофічної повені в Техасі. Це була його перша справжня місія – і відбулася вона не в навчальному класі, а в реальній стихії, де рахунок ішов на життя.
У серіалі “Sex and The City” (в українському дубляжі – “Секс і Місто”) містера Біґа називали Суперменом. Його персонаж – втілення токсичного холостяка, якого обожнювала (й терпіла) Керрі Бредшоу – мав реального прототипа. Ним став Рональд Ґалотті, медіамагнат 90-х, колишній видавець Vanity Fair, Vogue і GQ. Колись він катався у лімузинах, вечеряв із Ліндою Євангелістою та Джанні Версаче. А тепер – ловить яструбів у своєму будинку на фермі в горах Вермонту.
У польській столиці вже майже місяць триває масштабна операція з пошуку собаки на прізвисько Хенек. Пес породи італійський хорт зник 9 червня під час вечірньої прогулянки в районі вулиці Sklepowa. За словами власника тварини Роберта, раніше Хенек ніколи не тікав, навіть у стресових ситуаціях шукав безпеки поруч із людьми. Але того вечора його налякав інший пес – Хенек вирвався з повідця і втік.