У Росії заявили, що «агент СБУ», який нібито вбив генерала Москалика, готував замах з вересня

Увечері суботи, 26 квітня 2025 року, Федеральна служба безпеки Росії поширила заяву про затримання громадянина РФ Ігната Кузіна, підозрюваного у замаху на заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС Росії генерал-лейтенанта Ярослава Москалика.

За даними ФСБ, Кузін, який має посвідку на проживання в Україні, замінував автомобіль “Volkswagen Golf” у місті Балашиха Московської області. Внаслідок вибуху загинув генерал Москалик, 1966 року народження. У ФСБ заявили, що вибуховий пристрій Кузін нібито виготовив із компонентів, вилучених зі схованки, облаштованої українськими спецслужбами.

Свіжу інформацію щодо справи повідомило російське агентство ТАСС із посиланням на Слідчий комітет РФ. За даними російської сторони, Ігнату Кузіну висунули обвинувачення у скоєнні теракту – і він визнав свою вину у вбивстві генерала Москалика.

За твердженням СК РФ, Кузін зізнався, що був завербований співробітниками Служби безпеки України за грошову винагороду. За вбивство генерала йому нібито обіцяли 18 тисяч доларів США.

Підготовка замаху, за версією російського слідства, тривала з вересня 2024 року.

Українська сторона поки не коментувала цю інформацію та не підтверджувала і не спростовувала заяв російських силових структур.

  • 25 квітня у підмосковній Балашисі вибухнула автівка, поряд з якою проходив генерал-лейтенант Ярослав Москалик. Він загинув.

8 липня у Брюсселі розпочався офіційний скринінг українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики.

8 липня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відновленні позицій та утриманні територій Силами оборони у Курській та Бєлгородській областях РФ.

Журналістське розслідування, що ґрунтується на документах про російське виробництво безпілотників, показало співпрацю з китайськими компаніями.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон планує передати Україні нову партію оборонної зброї для захисту від російських атак. Це прозвучало 7 липня під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу у Білому домі.

Попри популярність чотириденного робочого тижня у багатьох країнах світу, в Україні його запровадження поки не розглядається на законодавчому рівні. У Державній службі зайнятості зазначають, що під час війни ринок праці функціонує за особливими умовами, тоді як скорочення тривалості робочого часу наразі можливе лише індивідуально – за домовленістю з роботодавцем.