Ми маємо закінчити цю війну так, щоби знати, що наші діти будуть у безпеці, – «Декстер», військовослужбовець 4 Інтернаціонального легіону оборони України
Військовослужбовець 4-го Інтернаціонального легіону оборони України з позивним Декстер володіє іноземними мовами, має високооплачувану роботу в міжнародній компанії, складну повсякденну роботу, яка дає гідний прибуток, можливість жити спокійно, стабільно і безпечно, – що ще треба для щастя? Але як справжній чоловік і патріот, доброволець не зміг відсиджуватися осторонь, поки триває війна за волю і незалежність України та всього вільного світу, тож вирішив сказати історії своє слово. Двері Інтернаціонального легіону завжди були і залишаються відкритими для українців. Цей факт, зрештою, і визначив подальший шлях Декстера.
Рішення приєднатися до Збройних Сил України доброволець прийняв свідомо. Він підшукував підрозділ, де зможе бути максимально ефективним, результативно застосовувати набір своїх умінь та якостей:
– Це, зокрема, робота з іноземцями, тобто – мови, і, звісно, робота з технологіями. Технології у війську багато людей зараз асоціюють передусім з безпілотними літальними апаратами. Тож результат моїх пошуків, можна сказати, був передбачуваним.
Зараз Декстер проходить службу в підрозділі БПЛА 4 Інтернаціонального легіону оборони України, що займається підготовкою іноземних добровольців:
– До моїх обов’язків входить технологічний аспект. Оскільки ми навчаємо перш за все піхоту, – знайомимо воїнів з БПЛА у двох ролях: як із засобом, що може допомогти, і загрозою, якій необхідно протидіяти.
Декстер навчає воїнів правильно взаємодіяти з підрозділами БПЛА, суміжними командами, а також – як діяти під атаками ворожих дронів: бомберів, FPV та інших. Іноді бувають курйозні ситуації. Адже завдання легіонера – не просто ознайомити курсантів з теорією, а виробити у них правильні блискавичні реакції на рівні рефлексів. Навчальна піротехнічна граната може прилетіти з небес не лише в ході тренувань, коли усі про все домовилися й можуть очікувати загрози, але й банально дорогою в їдальню чи в туалет. У ворога немає стримувань та правил, і він не попереджатиме про свій напад. Хлопці якщо й обурюються – то зазвичай по-дружньому, адже добре розуміють, для чого це необхідно.
– Ми прагнемо побудувати цілісний якісний процес навчання рекрутів, які потрапляють на війну, – наголошує Декстер. – Тобто є чітке розуміння, що ці люди, приходячи до нас, потраплять в кінцевому варіанті на ту війну, яка є в Україні, яка дуже кровопровитна. Відповідно, ми маємо забезпечити їх тими здібностями й навичками, володіючи якими вони матимуть максимально високі шанси залишитись живими, здоровими, а також бути успішними у тому, що вони роблять. У нас є своя команда та команда протидії, що працює за умовного ворога. Протилежна сторона має завдання перешкодити виконанню місії, яка поставлена перед рекрутами. Команда, яка допомагає, відіграє роль суміжного підрозділу БПЛА. Обидві однаково важливі. Піхотинець повинен уміло користуватися супроводом БПЛА при виході на позицію, вміло взаємодіяти через радіостанцію з тими, хто має “очі”, ефективно застосовувати розвідувальну інформацію і координувати свої дії з іншими, з урахуванням усіх можливих факторів.
Педагогічний процес не обмежується одними технологічними аспектами і сам по собі є складним та багатогранним:
– Наше навчання досить інтенсивне. З одного боку, ми їх тренуємо фізично, з іншої сторони, матеріал може бути дещо складний, особливо у технологічній частині. Засвоєння матеріалу при такому інтенсивному фізичному навантаженні – досить непросте завдання. Ми знаходимо людей, які суттєво краще розбираються в сучасних технологіях, досвід яких можна застосувати більш інтенсивно. Вони допомагають у навчанні інших, з одного боку. З іншого – ми як інструктори намагаємося дати фідбек про людину, щоб у підрозділі, в який потрапить рекрут, він почувався якнайкраще та отримував завдання, при яких зможе бути ефективним. У 20-літніх людей та людей з суттєвим попереднім багажем знань і життєвого досвіду різні можливості для сприйняття різного матеріалу і виконання різних завдань. Тож ми робимо усе можливе, щоби після підготовки та з відповідними рекомендаціями легіонер мав у підрозділі оптимальні завдання відповідного характеру, які йому буде під силу, навіть із запасом, виконати в обстановці реальних бойових дій.
Декстер прийшов до війська за підсумками зваженого рішення, з чітким усвідомленням, що і для чого він робить. Адже це людина, яка хоч у роботі, хоч у бізнесі, хоч у військовій службі вміє чітко сформулювати мету і досягнути поставлених цілей. Легіонер не знає, що таке зайві рухи чи незавершена справа. І зараз його мета чітка як ніколи:
– Ми маємо закінчити цю війну так, щоби знати, що наші діти будуть у безпеці.
Дізнатися більше про Інтернаціональні легіони оборони України можна на офіційному сайті за посиланням: https://ildu.mil.gov.ua/uk
Матеріал підготував для Букв Володимир Патола
Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.
Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.
На доручення президента Володимира Зеленського, глава МЗС Андрій Сибіга запропонував Іспанії, Португалії та Франції допомогу України у подоланні енергетичної кризи.
Берегова охорона Фінської затоки поінформувала, що минулого тижня танкер, котрий належить до так званого тіньового флоту Росії, спричинив небезпечну ситуацію в міжнародних водах поблизу маяка Калбодагрунд.
Правоохоронці викрили голову військово-лікарської комісії обласного центру мобілізації Буковини та його спільника на схемі з виготовлення фіктивних медичних документів для ухилення від військової служби.