McDonald’s та Coca-Cola заперечили плани повернутися до Росії

Джерело: Bloomberg

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.

У листі від McDonald’s директор з питань глобального впливу Джон Баннер наголошує, що компанія продовжує керуватися п’ятьма ключовими принципами, на основі яких у 2022 році ухвалили рішення про повний вихід із російського ринку. Ці принципи включають: відповідність діяльності закону, наявність свободи для ведення бізнесу, відповідність корпоративним цінностям, вплив на імідж бренду та економічну доцільність.

У 2022 році, як зауважив Баннер, “на всі п’ять запитань відповідь була негативною”. Він також підтвердив, що McDonald’s залишається прихильним до зобов’язань перед Україною — як у бізнес-площині, так і у сфері суспільної відповідальності.

Раніше компанія McDonald’s також офіційно спростувала чутки про своє можливе повернення на російський ринок. У заяві компанія пояснила, чому продовжує поновлювати торговельні марки в країні-агресорі, та підкреслила незмінність своєї позиції щодо війни в Україні.

Coca-Cola, своєю чергою, вказала в листі на “санкційний режим та інші правові перешкоди”. Компанія зазначила, що ці фактори “впливають на будь-які міркування щодо повернення на російський ринок”.

Ініціатива B4Ukraine зі збору офіційних позицій компаній виникла на тлі чуток у соціальних мережах і російській пресі, про швидке повернення західних брендів до Росії. У відповідь на ці спекуляції організація направила запити не лише McDonald’s та Coca-Cola, але також Apple, Nike, Boeing, Visa та Mastercard. Проте, як зазначає правозахисна група, більшість адресатів, включаючи Apple і Visa, не надали відповіді.

  • Провідні компанії Південної Кореї готуються до повернення на російський ринок на тлі перемовин про перемир’я у російсько-українській війні.
  • США нині обговорюють із Росією можливе пом’якшення економічних санкцій у межах спроб домовитися про зупинення бойових дій в Україні. Однак зняття обмежень, про які мовиться, залежить від Євросоюзу, який не має наміру знижувати тиск на Москву.
  • Данська пивоварна компанія Carlsberg продасть свої активи в російській компанії “Балтика” за $320 млн, що дозволить залишити ринок РФ.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.