McDonald’s та Coca-Cola заперечили плани повернутися до Росії

Джерело: Bloomberg

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.

У листі від McDonald’s директор з питань глобального впливу Джон Баннер наголошує, що компанія продовжує керуватися п’ятьма ключовими принципами, на основі яких у 2022 році ухвалили рішення про повний вихід із російського ринку. Ці принципи включають: відповідність діяльності закону, наявність свободи для ведення бізнесу, відповідність корпоративним цінностям, вплив на імідж бренду та економічну доцільність.

У 2022 році, як зауважив Баннер, “на всі п’ять запитань відповідь була негативною”. Він також підтвердив, що McDonald’s залишається прихильним до зобов’язань перед Україною — як у бізнес-площині, так і у сфері суспільної відповідальності.

Раніше компанія McDonald’s також офіційно спростувала чутки про своє можливе повернення на російський ринок. У заяві компанія пояснила, чому продовжує поновлювати торговельні марки в країні-агресорі, та підкреслила незмінність своєї позиції щодо війни в Україні.

Coca-Cola, своєю чергою, вказала в листі на “санкційний режим та інші правові перешкоди”. Компанія зазначила, що ці фактори “впливають на будь-які міркування щодо повернення на російський ринок”.

Ініціатива B4Ukraine зі збору офіційних позицій компаній виникла на тлі чуток у соціальних мережах і російській пресі, про швидке повернення західних брендів до Росії. У відповідь на ці спекуляції організація направила запити не лише McDonald’s та Coca-Cola, але також Apple, Nike, Boeing, Visa та Mastercard. Проте, як зазначає правозахисна група, більшість адресатів, включаючи Apple і Visa, не надали відповіді.

  • Провідні компанії Південної Кореї готуються до повернення на російський ринок на тлі перемовин про перемир’я у російсько-українській війні.
  • США нині обговорюють із Росією можливе пом’якшення економічних санкцій у межах спроб домовитися про зупинення бойових дій в Україні. Однак зняття обмежень, про які мовиться, залежить від Євросоюзу, який не має наміру знижувати тиск на Москву.
  • Данська пивоварна компанія Carlsberg продасть свої активи в російській компанії “Балтика” за $320 млн, що дозволить залишити ринок РФ.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.