Найстарішою людиною у світі визнали 115-річну британку

Джерело: Книга рекордів Гіннеса
Книга рекордів Гіннеса назвала 115-річну британку Етель Катерхем найстарішою людиною у світі — після смерті 116-річної бразильської черниці Іна Канабарро Лукас, яка мала цей титул.
Етель народилася в Гемпширі 21 серпня 1909 року і була передостанньою з восьми дітей у родині. Статус найстарішої людини у світі вона отримала у віці 115 років і 252 днів.
У юнацтві жінка мешкала в Індії, де працювала нянею у британській родині.
У 1927 році Етель самостійно вирушила в тритижневу подорож на кораблі. А у 1933 році вона вийшла заміж за майора Британської армії Нормана Катерхема. Згодом чоловік Етель отримав звання підполковника. У зв’язку з його призначення родина якийсь час жила в Гонконгу та на Гібралтарі.
Під час життя в Гонконгу Етель створила дитячий садок, вихованцями в якому були місцеві та британські діти. Жінка самостійно займалася дітьми в закладі, навчаючи їх англійської, мистецтву та грі на гітарі.
Після повернення в Англію в подружжя народилися дві доньки. Чоловік Етель помер у 1976 році. У спадок від нього британка отримала автомобіль, який перестала водити лише в 97 років. Обох доньок вона пережила, але має трьох онучок і пʼятьох правнуків.
Згідно з повідомленням, Етель почувається добре і любить проводити свої дні, сидячи на сонці в саду будинку для літніх людей. Вона насолоджується співом пташок або записом класичної музики. Коли її попросили розкрити секрет свого довголіття, вона сказала: “Говоріть “так” кожній можливості, бо ніколи не знаєте, до чого вона призведе. Майте позитивний настрій і споживайте все в міру”.
Імовірно, пані Етель — остання жива людина, яка народилася в 1909 році. Також вона одна з найстарших людей, які пережили COVID-19 — вона захворіла на вірус у 2020 році у віці 110 років.
- Найстаріша людина у світі, бразильська черниця Іна Канабарро Лукас, померла в середу 30 квітня у віці 116 років.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.