Індійські ВПС приведені у бойову готовність на кордоні з Пакистаном – ЗМІ

Джерело: Indian Express

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді провів окремі зустрічі з керівниками Військово-повітряних сил та Військово-морських сил країни на тлі підготовки можливих дій у відповідь на нещодавній теракт у Пахалгамі. Джерела видання інформують, що нині індійські Військово-повітряні та Військово-морські сили привели у підвищену бойову готовність.

Командувач ВПС Амар Пріт Сінґх поінформував прем’єра про нинішню готовність повітряних сил. Раніше глава військово-морського флоту адмірал Дінеш Тріпаті також провів консультації з Моді, зокрема щодо ситуації у північній частині Аравійського моря, де тривають масштабні військові навчання.

За словами джерел, усі флагманські бойові кораблі Західного флоту перебувають у морі спільно з патрульною авіацією та допоміжними судами, готові до виконання бойових завдань. Аналогічно, ВПС провели перегрупування та підвищили бойову готовність, щоб “реагувати на можливі дії Пакистану” – у повітрі, на землі та на морі.

Тим часом Пакистан привів свої війська у підвищену бойову готовність уздовж лінії контролю. За даними розвідки, 30% особового складу частин залишаються на позиціях. Також посилено повітряну оборону та готовність важкого озброєння.

Окрім того, пакистанські військові повідомили, що провели випробування ракети дальнього радіусу дії на тлі загострення напруженості у відносинах з Індією після нападу, в якому загинуло понад двадцять осіб, здебільшого туристів, у контрольованому Індією Кашмірі.

29 квітня міністр інформації та мовлення Пакистану Аттаулла Тарар, посилаючись на підтверджені дані розвідки, повідомив, що Індія планує завдати військового удару протягом наступних 24–36 годин.

Раніше міністр оборони країни Хаваджа Мухаммад Асіф повідомив, що Пакистан очікує неминучого військового вторгнення з боку Індії, акцентувавши, що Ісламабад вже посилив свою армію.

Міністр зазначив, що індійська риторика стає дедалі агресивнішою. За його словами, пакистанські військові вже поінформували уряд про високий ризик нападу з боку Індії. Водночас Асіф відмовився уточнити, які саме обставини, на його думку, свідчать про неминучість вторгнення.

Він наголосив, що Пакистан, перебуваючи в стані підвищеної бойової готовності, розглядає можливість застосування ядерної зброї у разі виникнення “загрози існуванню держави”. Міністр додав, що Ісламабад звернувся до дружніх країн, включаючи країни Перської затоки та Китай, а також поінформував Велику Британю, США про ситуацію. За його словами, деякі держави Перської затоки вже розпочали переговори з обома сторонами конфлікту, однак конкретні країни він не назвав.

Міністр залізниць Пакистану Ханіф Аббасі також виступив із жорсткою заявою, пригрозивши Індії “ядерною відплатою”. Він зазначив, що Пакистан має 130 ядерних боєголовок, які, за його словами, “призначені виключно для Індії”.

Міністр попередив, що у разі спроб Нью-Делі порушити Договір про води Інду і припинити водопостачання Пакистану, країна буде готова до повномасштабної війни.

Та попри це, 24 квітня Індія офіційно перекрила шлюзи на своїх дамбах, зупинивши потік води річки Інд у бік Пакистану. Ісламабад попереджав, що розглядатиме водну блокаду як акт війни.

Згодом між Індією і Пакистаном сталася перестрілка вздовж високомілітаризованого кордону в спірному гімалайському регіоні Кашмір.

Довідка. 22 квітня в індійському регіоні Кашмір, котрий з 40-х років є ареною протистояння двох країн, угрупування бойовиків “Фронт Спротиву” вбили одного непальця та 25 громадян Індії. У відповідь Делі звинуватив Ісламабад у підтримці цього угрупування.

Попри заперечення Пакистана, Індія оголосила про закриття прикордонного переходу, обмежила рівень видачі віз, анулювала видані візи та дала 48 годин пакистанцям на те, щоб покинути країну, а також вислала військових аташе.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

Якщо ви думаєте, що всякий цукор однаково шкідливий, нова наукова робота може змінити цю думку. Дослідники з’ясували: солодкі напої підвищують ризик розвитку діабету 2 типу значно більше, ніж солодощі чи десерти.

Президент США Дональд Трамп оголосив, що переговори з Китаєм щодо угоди про майбутнє TikTok розпочнуться вже найближчого понеділка або вівторка. За його словами, сторони «практично» досягли згоди щодо умов продажу американських активів популярного додатка.

На південь від німецького міста Галле, біля доісторичного озера, археологи виявили сліди систематичного добування тваринного жиру – масштабного процесу, яким, імовірно, керували неандертальці ще 125 тисяч років тому. Вчені охрестили знахідку “жировою фабрикою”, адже мова йде не про випадкову обробку туш, а про добре організовану роботу з видобутку жиру з кісток.