Індія вперше з 1960 року заблокувала річку Інд у напрямку Пакистану

Джерело: Clash Report

24 квітня Індія офіційно перекрила шлюзи на своїх дамбах, зупинивши потік води річки Інд у бік Пакистану. Ісламабад попереджав, що розглядатиме водну блокаду як акт війни.

Індія вперше з 1960 року — після підписання Договору про води Інду — закрила всі чотири шлюзи річки, яка постачає воду до Пакистану.

Пакистан раніше попереджав, що така блокада розцінюватиметься як акт війни.

Будь-яка спроба зупинити або відвести потік води, що належить Пакистану відповідно до Договору про води Інду, розглядатиметься як акт війни, і на неї дадуть відповідь з усією силою, – заявили в Ісламабаді.

Також Пакистан заявив про можливість призупинення Шимлійського договору, підписаного після війни 1971 року.

Нині місцеві жителі повідомляють про появу літаків біля кордону з Індією.

Для Пакистану Інд — основне джерело води, що дозволяє зрошувати 12 млн гектар землі. Водночас у Делі вже давно скаржилися на те, що їм потрібно більше води, а три “індійські” річки мають у рази менший об’єм – 20% проти 80%.

Довідка. 22 квітня в індійському регіоні Кашмір, котрий з 40-х років є ареною протистояння двох країн, угрупування бойовиків “Фронт Спротиву” вбили одного непальця та 25 громадян Індії. У відповідь Делі звинуватив Ісламабад у підтримці цього угрупування.

Попри заперечення Пакистана, Індія оголосила про закриття прикордонного переходу, обмежила рівень видачі віз, анулювала видані візи та дала 48 годин пакистанцям на те, щоб покинути країну, а також вислала військових аташе.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.