Дві українські науковиці стали членкинями американської академії наук
Джерело: National Academy of Sciences
Національна академія наук США (NAS) оголосила про приєднання 150 нових членів, серед яких дві українські науковиці – математикиня Марина Вязовська та кліматологиня Світлана Краковська.
Серед обраних нових членів NAS 120 науковців зі США та 30 з інших країн. Тепер кількість активних членів NAS сягла 2 662 осіб, а кількість міжнародних членів – 556. Міжнародні члени NAS не мають права голосу.
У NAS вказано, що Марія Вязовська – професорка та завідувачка кафедри теорії чисел Федеральної політехнічної школи у Лозанні (Швейцарія).
Світлана Краковська – завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту.
ДОВІДКА: Марина Вязовська – українська математикиня. Кандидатка фізико-математичних наук, докторка природничих наук, міжнародна членкиня Національної академії наук США. Друга жінка (після Мар’ям Мірзахані), яка отримала Медаль Філдса за елегантне розв’язання частини 18-ї проблеми Гільберта — задачі про пакування куль у 8-вимірному просторі.
Світлана Краковська – українська кліматологиня, метеорологиня, завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України, старша наукова співробітниця відділу Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти і науки України, кандидат фізико-математичних наук, членкиня Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату, стипендіатка Фонду Сороса, стипендіатка Президента України та НАН України, національна експертка проєкту Clima East. Учасниця Другої української антарктичної експедиції, членкиня Національної академії наук США.
- Тоді як адміністрація президента США Дональда Трампа проводить політику щодо скорочення фінансування наукових досліджень, низка країн, включаючи Канаду, Францію та Німеччину, активно залучає американських вчених, пропонуючи їм вигідні умови для роботи та життя.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.