Одноденний блекаут в Іспанії завдав економіці країни збитків на 400 млн євро
Джерело: Bloomberg
Найбільше в історії Іспанії відключення електроенергії завдало збитків економіці країни на майже 400 мільйонів євро (454 мільйони доларів США).
Згідно з первинною оцінкою найбільшого національного банку країни CaixaBank SA, споживчі витрати іспанських домогосподарств впали на 34% 28 квітня, коли більша частина континентальної Іспанії постраждала від відключення електроенергії. Це падіння частково компенсувалось в наступні дні, що призвело до чистого зниження на 15% від того, що було б витрачено у звичайних умовах.
“За нашими оцінками, одноразовий вплив відключення електроенергії на квартальний ВВП становитиме менше однієї десятої відсоткового пункту, тобто менш як 400 мільйонів євро”, – йдеться у звіті банку, додаючи, що оцінка може змінитися з появою нових даних.
Відключення почалося близько 12:30 за місцевим часом, в результаті чого близько 50 мільйонів людей в Іспанії та Португалії залишилися без електрики. Уряд Мадрида все ще з’ясовує точні причини відключення.
Водночас іспанська економіка залишається однією з найстійкіших у єврозоні — очікується, що економіка Іспанії зросте на 2,6% цього року і на 2,2% у 2026 році.
Bloomberg Economics вважає, що безпосередній збиток від відключення електроенергії наближається до 0,5% квартального ВВП, але вважає, що частина цього збитку, ймовірно, відшкодується протягом наступних днів і тижнів.
- Верховний суд Іспанії розпочне розслідування масштабного відключення електроенергії 28 квітня, щоб з’ясувати, чи міг блекаут бути спричинений кібератакою на критичну інфраструктуру країни.
- У Валенсії, Іспанія, 46-річна жінка, яка була підключена до апарату штучної вентиляції легень, померла через масштабне знеструмлення по всій країні.
Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.
Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.
Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.