Індія здійснила ракетну атаку на Пакистан – Clash

Джерело: Clash

Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.

Деякий час тому Індія атакувала Пакистан ракетами у трьох місцях, повідомив речник пакистанської армії, — мовиться у повідомленні.

Своєю чергою, Індійська армія заявила, що країна розпочала операцію “Сіндур”, завдаючи “ударів по інфраструктурі терористів у Пакистані та пакистанському Кашмірі”.

У повідомленні додали, що, мовляв, “Збройні сили Індії завдали високоточних ударів по таборах терористів. Жодних пакистанських військових об’єктів не було обстріляно”.

Водночас місцеві ЗМІ інформують, що ракети з Індії були спрямовані по мечеті Масджі-е-Субхан у Бахавалпурі, провінція Пенджаб. Внаслідок атаки повідомляють про загиблих.

Тоді як Пакистан запевнив, що “дасть відсіч на цю неспровоковану агресію з боку Індії”. Згодом країна повідомила про закриття повітряного простору на 48 годин.

Зауважимо, Індія та Пакистан — ядерні держави.

Напередодні Індія перекрила подачу води до сусідньої країни через греблю Багліхар на річці Ченаб і збиралася зробити те саме з греблею Кішанганга на річці Джелам. Ці гідротехнічні споруди дозволяють Нью-Делі контролювати потік води у басейні річки Інд. Від стабільності цих постачань залежать пакистанське сільське господарство та енергетика.  В Ісламабаді наголосили, що розцінюватимуть зупинку водопостачання, договір про який був підписаний у 1960 році, як “акт війни”.

Раніше пакистанські військові повідомили, що провели випробування ракети дальнього радіусу дії на тлі загострення напруженості у відносинах з Індією після нападу, в якому загинуло понад двадцять осіб, здебільшого туристів, у контрольованому Індією Кашмірі. У відповідь Індія привели свої ВПС у стан підвищеної бойової готовності.

29 квітня міністр інформації та мовлення Пакистану Аттаулла Тарар, посилаючись на підтверджені дані розвідки, повідомив, що Індія планує завдати військового удару протягом наступних 24–36 годин.

Також міністр оборони країни Хаваджа Мухаммад Асіф повідомив, що Пакистан очікує неминучого військового вторгнення з боку Індії, акцентувавши, що Ісламабад вже посилив свою армію.

Міністр зазначив, що індійська риторика стає дедалі агресивнішою. За його словами, пакистанські військові вже поінформували уряд про високий ризик нападу з боку Індії. Водночас Асіф відмовився уточнити, які саме обставини, на його думку, свідчать про неминучість вторгнення.

Він наголосив, що Пакистан, перебуваючи в стані підвищеної бойової готовності, розглядає можливість застосування ядерної зброї у разі виникнення “загрози існуванню держави”. Міністр додав, що Ісламабад звернувся до дружніх країн, включаючи країни Перської затоки та Китай, а також поінформував Велику Британю, США про ситуацію. За його словами, деякі держави Перської затоки вже розпочали переговори з обома сторонами конфлікту, однак конкретні країни він не назвав.

Міністр залізниць Пакистану Ханіф Аббасі також виступив із жорсткою заявою, пригрозивши Індії “ядерною відплатою”. Він зазначив, що Пакистан має 130 ядерних боєголовок, які, за його словами, “призначені виключно для Індії”.

Міністр попередив, що у разі спроб Нью-Делі порушити Договір про води Інду і припинити водопостачання Пакистану, країна буде готова до повномасштабної війни.

Та попри це, 24 квітня Індія офіційно перекрила шлюзи на своїх дамбах, зупинивши потік води річки Інд у бік Пакистану. Ісламабад попереджав, що розглядатиме водну блокаду як акт війни.

Згодом між Індією і Пакистаном сталася перестрілка вздовж високомілітаризованого кордону в спірному гімалайському регіоні Кашмір.

Довідка. 22 квітня в індійському регіоні Кашмір, котрий з 40-х років є ареною протистояння двох країн, угрупування бойовиків “Фронт Спротиву” вбили одного непальця та 25 громадян Індії. У відповідь Делі звинуватив Ісламабад у підтримці цього угрупування.

Попри заперечення Пакистана, Індія оголосила про закриття прикордонного переходу, обмежила рівень видачі віз, анулювала видані візи та дала 48 годин пакистанцям на те, щоб покинути країну, а також вислала військових аташе.

Станом на 7 травня 2025 року 52 молоді кримчани стали жертвами політично мотивованих переслідувань з боку окупаційної влади Криму, 32 з них — представники корінного кримськотатарського народу.

З Покровська евакуювали самотню 68-річну жінку, яка два тижні провела без їжі у своєму будинку. Протягом цього часу вона стукала у вікно та просила про допомогу.

У Великій Британії засудили до умовного терміну жінку, яка 27 років тому вбила свою новонароджену дитину через післяпологову депресію.

У застосунку “Армія+” для військових з’явилися 5 нових рапортів. Вони доступні у новій версії, яку можна завантажити з App Store чи Play Market.

Міжнародна федерація фехтування (FIE) офіційно дозволила росіянам і білорусам брати участь у командних змаганнях у нейтральному статусі.