Євро замість долара: Україна розглядає можливість зміни базової валюти

Джерело: Reuters

Очільник Нацбанку України Андрій Пишний повідомив, що в країні розглядають можливість змінити базову валюту для української гривні з долара на євро.

За його словами, гривню можуть тісніше прив’язати саме до євро, зважаючи на ситуацію у світовій торгівлі та посилення зв’язків з Європою.

Мовиться про потенційне членство України у ЄС та “посилення ролі Євросоюзу у нашій обороноздатності, велику волатильність на світових ринках та ймовірність фрагментації світової торгівлі”, пояснив Пишний.

Ці фактори змушують НБУ переглядати питання, яка валюта має стати основною щодо української гривні.

Американська валюта домінує у міжнародній торгівлі та складає більшу частину світових резервів. Масштабні економіки – зокрема Саудівська Аравія та Гонконг – прив’язують свої національні валюти до долара США.

Однак через кроки президента США Дональда Трампа, такі як підвищення мит на іноземні товари, дехто почав сумніватись у тому, чи зможу долар надалі залишатись світовою резервною валютою.

З початку президентства Трампа американський долар впав на понад 9% щодо основних валют, оскільки інвестори відмовляються від володіння активами США.

Деякі експерти застерігають від пов’язування сили долара з його статусом резервної валюти. Однак історично доларові активи були пов’язані з альянсами безпеки та військовими зв’язками з Вашингтоном.

Пишний зауважив, що операції з доларом США продовжують домінувати у всіх сегментах валютного ринку, але операцій, деномінованих у євро, зростає у більшості сегментів, хоча “поки помірно”.

Українська держава запровадила гривню у 1996 році і десятиліттями використовувала долар як базову валюту.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.