Євро замість долара: Україна розглядає можливість зміни базової валюти

Джерело: Reuters

Очільник Нацбанку України Андрій Пишний повідомив, що в країні розглядають можливість змінити базову валюту для української гривні з долара на євро.

За його словами, гривню можуть тісніше прив’язати саме до євро, зважаючи на ситуацію у світовій торгівлі та посилення зв’язків з Європою.

Мовиться про потенційне членство України у ЄС та “посилення ролі Євросоюзу у нашій обороноздатності, велику волатильність на світових ринках та ймовірність фрагментації світової торгівлі”, пояснив Пишний.

Ці фактори змушують НБУ переглядати питання, яка валюта має стати основною щодо української гривні.

Американська валюта домінує у міжнародній торгівлі та складає більшу частину світових резервів. Масштабні економіки – зокрема Саудівська Аравія та Гонконг – прив’язують свої національні валюти до долара США.

Однак через кроки президента США Дональда Трампа, такі як підвищення мит на іноземні товари, дехто почав сумніватись у тому, чи зможу долар надалі залишатись світовою резервною валютою.

З початку президентства Трампа американський долар впав на понад 9% щодо основних валют, оскільки інвестори відмовляються від володіння активами США.

Деякі експерти застерігають від пов’язування сили долара з його статусом резервної валюти. Однак історично доларові активи були пов’язані з альянсами безпеки та військовими зв’язками з Вашингтоном.

Пишний зауважив, що операції з доларом США продовжують домінувати у всіх сегментах валютного ринку, але операцій, деномінованих у євро, зростає у більшості сегментів, хоча “поки помірно”.

Українська держава запровадила гривню у 1996 році і десятиліттями використовувала долар як базову валюту.

У Сумах правоохоронці затримали матір, яка намагалась продати власну новонароджену дитину за 30 тисяч доларів. 

Джерело: Нацполіція Поліція Київської області повідомила деталі затримання чоловіка, якого підозрюють у розстрілі військового та…

Протистояння в повітрі між пакистанськими та індійськими винищувачами, під час якого було збито п’ять індійських літаків, стало одним із “найбільших і найдовших у новітній історії авіації”.

Щонайменше тисячу осіб, серед яких зокрема понад 200 жінок, публічно побили батогами в Афганістані відтоді, як у 2021 році до влади повернувся Талібан. Багатьох з них змушували зізнаватися у так званих “моральних злочинах” — без адвокатів, доказів і права на захист. 

Поліція Київської області затримала чоловіка, який вчинив стрілянину в селі Софіївська Борщагівка, внаслідок чого загинув військовий та його родичка.