РФ та Китай підписали заяву про поглиблення стратегічної взаємодії
Джерело: пресслужба Кремля
8 травня у Кремлі відбулися переговори глави РФ Володимира Путіна з президентом КНР Сі Цзіньпіном. Сі перебуває з візитом до РФ з нагоди заходів до 9 травня. Це вже одинадцята його поїздка до Москви.
За результатами переговорів Путін і Сі підписали спільну заяву РФ і КНР “про подальше поглиблення відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії”. Крім того, сторони підписали пакет двосторонніх міжурядових та міжвідомчих документів.
На переговорах було предметно розглянуто і взаємодію у сфері політики та безпеки, і економічні зв’язки, і культурно-гуманітарні обміни, — заявив Путін. За його словами, здійснюються або готуються до реалізації близько 90 двосторонніх проектів на 200 млрд доларів (176 млрд євро) у галузі промислового виробництва, транспорту, логістики, сільського господарства та видобутку корисних копалин.
На 2027 рік нібито запланували запуск Далекосхідного трубопровідного маршруту, який дозволить наростити експорт газу з РФ ще на 10 млрд кубометрів.
Що стосується геополітичного порядку денного, Росія та Китай поділяють думку, що ООН та її Рада Безпеки “мають і надалі відігравати центральну роль у світових справах”. Крім того, у Москві націлені на перспективу “формування великого євразійського партнерства” у межах Євразійського економічного союзу та китайської ініціативи “Один пояс — один шлях”.
Також зауважується, що Путін планує відвідати Китай у вересні з нагоди закінчення Другої світової війни.
У Пекіні своєю чергою заявили, що “Китай і Росія повинні непохитно стояти поряд один з одним, рішуче відстоювати “ооноцентричну систему” міжнародних відносин, а також сприяти впорядкованій багатосторонності світу”. КНР хоче співпрацювати з РФ, щоб захистити інтереси обох країн від “односторонніх дій та переслідувань”, поінформувало агентство Xinhua.
- Низка китайських виробників хімікатів, які використовуються для покращення якості бензину, тимчасово припинили свою діяльність через торгову війну зі США, яка спричинила зростання вартості сировини, яка постачається зі Сполучених Штатів.
- США попередили союзників, що Китай посилив свою підтримку Росії включно з наданням даних геопросторової розвідки, щоб допомогти Москві у війні проти України.
- Китай виявився ключовим союзником для Росії в її зусиллях подолати наслідки міжнародної ізоляції та санкцій. Хоча Пекін офіційно відкидає звинувачення у постачанні Росії зброї, експерти вказують на те, що Китай надає критично важливі компоненти для російської оборонно-промислової бази.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.