Працівникам Microsoft заборонили користуватися китайським застосунком DeepSeek

Джерело: TechCrunch

Віцеголова і президент Microsoft Бред Сміт заявив, що співробітникам компанії заборонено використовувати китайський застосунок DeepSeek з міркувань безпеки даних і пропаганди.

“У Microsoft ми не дозволяємо нашим співробітникам користуватися застосунком DeepSeek”, – сказав Сміт.

Він підкреслив, що Microsoft також не додала DeepSeek до свого магазину застосунків через ці проблеми.

Хоча багато організацій і навіть країн наклали обмеження на DeepSeek, це перший випадок, коли Microsoft публічно оголосила про таку заборону.

Сміт сказав, що обмеження пов’язане з ризиком того, що дані будуть зберігатися в Китаї, і що на відповіді DeepSeek може вплинути “китайська пропаганда”.

У політиці конфіденційності DeepSeek зазначено, що компанія зберігає дані користувачів на китайських серверах. Такі дані підпадають під дію китайського законодавства, яке зобов’язує співпрацювати зі спецслужбами країни. DeepSeek також жорстко цензурує теми, які китайський уряд вважає чутливими.

Попри критичні коментарі Сміта про DeepSeek, Microsoft запропонувала модель R1 DeepSeek на своєму хмарному сервісі Azure. Однак, це трохи відрізняється від пропозиції самого застосунку чат-бота DeepSeek.

Оскільки DeepSeek має відкритий вихідний код, будь-хто може завантажити модель, зберігати її на власних серверах і пропонувати своїм клієнтам, не надсилаючи дані назад до Китаю. Проте, це не усуває інших ризиків, таких як поширення пропаганди або створення небезпечного коду.

Віцеголова і президент Microsoft заявив, що компанії вдалося проникнути всередину моделі штучного інтелекту DeepSeek і “змінити” її, щоб усунути “шкідливі побічні ефекти”.

  • Регулятор із захисту даних Південної Кореї повідомив, що китайський чат-бот DeepSeek передавав дані корейських користувачів третім особам, зокрема компанії ByteDance, власнику TikTok.
  • Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS) заявила, що китайський чатбот DeepSeek збирає надмірну кількість персональних даних користувачів і використовує всю вхідну інформацію для самонавчання. Розвідка поставила під сумнів відповіді програми на запити щодо тем, які мають значення для національної ідентичності.
  • Уряд Нідерландів заборонив державним службовцям використовувати китайський чат-бот DeepSeek.
  • Австралійський уряд заборонив використання сервісів DeepSeek AI у всіх державних системах і на офіційних пристроях. Міністр внутрішніх справ Тоні Берк повідомив, що продукти компанії негайно видалять через загрозу національній безпеці, яку виявили місцеві розвідувальні служби.

Президент США Дональд Трамп заявив, що “продовжить працювати з обома сторонами” для припинення війни в Україні, і очікує, що новий тиждень стане “великим”.

Новий Папа Римський Лев XIV, ймовірно, продовжить спадщину свого попередника Франциска, виступаючи на збереження довкілля та служіння бідним і стражденним верствам населення в усьому світі.

Компанія Netflix розпочне тестування стрічки вертикальних відео у своєму мобільному додатку, щоб допомогти глядачам відкрити для себе щось нове для перегляду. Нововведення нагадує соцмережу TikTok.

Триває 1173-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 965 тисяч осіб.

Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, квітень став найсмертоноснішим серед цивільних в Україні з вересня 2024 року: щонайменше 209 людей загинули, ще 1146 зазнали поранень.