Британську розвідку МІ6 вперше може очолити жінка – The Times

Джерело: The Telegraph з посиланням на The Times

Уперше в історії секретну розвідувальну службу Британії МІ6 може очолити жінка.

Як розповіли у виданні, керівник МІ6 Річард Мур має піти у відставку восени після п’яти років перебування на посаді. Минулого тижня відбулися співбесіди на посаду, трьома фінальними кандидатами стали жінки, двоє з яких – офіцери МІ6.

Згідно з повідомленням, фавориткою на цю посаду називають Барбару Вудворд, однак її призначення викликає суперечки, оскільки критики кажуть, вона занадто симпатизує Китаю і не має попереднього досвіду роботи в розвідці в той час, коли Пекін розпочав агресивні шпигунські операції у Великій Британії.

Вудворд, яка є послом Великої Британії в ООН, є найстаршою жінкою в Міністерстві закордонних справ. Ті, хто підтримує Вудворд, кажуть, що її досвід роботи в Пекіні дає їй унікальну перспективу.

Імена двох інших фіналістів тримають в секреті, оскільки вони є офіцерами розвідки, чиї особи не розголошуються.

За словами джерел, Вудворд попросили подати заявку, бо не було видатного внутрішнього кандидата на заміну Мура.

Вудворд не має розвідувальної освіти, а здобула ступінь магістра міжнародних відносин в Єльському університеті.

Секретна служба, яка займається збором розвідувальної інформації за кордоном, з 1909 року мала 17 керівників-чоловіків. МІ5, служба безпеки, яка керує контррозвідувальними операціями у Великій Британії, мала двох жінок-керівників, починаючи з 1992 року.

Переможця визначить прем’єр-міністр Кір Стармер за рекомендацією експертної ради, до якої входять міністр закордонних справ Девід Ламмі та радник з питань національної безпеки Джонатан Пауелл.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.