СБУ та Нацполіція затримали п’ятьох підпалювачів: один з них намагався знищити синагогу
Джерело: СБУ
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрили чергові спроби російських спецслужб розхитати внутрішньополітичну ситуацію в столиці та прифронтових регіонах України.
За результатами комплексних заходів затримано 5-х поплічників російських спецслужб, які вчиняли серійні підпали у Києві, Дніпропетровській та Харківській областях.
У Кривому Розі затримано 14-річного підлітка, який на замовлення російських спецслужб намагався спалити місцеву синагогу.
Неповнолітній, діючи за вказівкою окупантів, підготував два “коктейлі Молотова”. Дочекавшись темряви, він прибув до будівлі синагоги та підпалив вхідні двері, розраховуючи на поширення вогню.
За матеріалами справи, неповнолітній потрапив у поле зору окупантів, коли шукав “легкі гроші” у Телеграм-каналах. Утім, обіцяних коштів з РФ він так і не отримав. Замість них – підозра за вчинений злочин.
На Дніпропетровщині затримано двох дезертирів, які в обмін на обіцянки швидкого “заробітку” погодилися знищувати службові авто ЗСУ.
Після підпалу військового пікапа фігурантам поставили завдання виготовити саморобний вибуховий пристрій для вчинення теракту. Втім, співробітники СБУ зірвали наміри ворога і затримали зловмисників одразу після першого ж підпалу.
На Харківщині затримано 22-річного агента ФСБ, який за дорученням спецслужб РФ палив релейні та батарейні шафи Укрзалізниці.
У такий спосіб ворог намагався вивести з ладу енергообладнання, яке забезпечує безперебійний рух потягів, зокрема військових ешелонів.
У Києві правоохоронці затримали 16-річного жителя Вінницької області, студента одного з професійно-технічних училищ, який співпрацював із представниками країни-агресора.
За вказівкою російських спецслужб він прибув до Києва, щоб вчиняти підпали позашляховиків Сил оборони.
Правоохоронці затримали юнака, коли він намагався спалити службовий мультівен оператора БпЛА Національної гвардії України.
За всіма викритими фактами фігурантам повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за трьома статтями Кримінального кодексу України:
▪ ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану);
▪ ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період);
▪ ч. 2 ст. 194 (умисне пошкодження чужого майна шляхом підпалу).
Зловмисникам загрожують різні тюремні строки, зокрема довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Служба безпеки затримала ще чотирьох ворожих агентів, що займалися підпалами у різних регіонах України.
- Служба безпеки затримала дев’ятьох осіб, які за вказівками російських спецслужб готували теракти у східних та центральних областях України.
“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.
Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.
Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.
Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.