США та Катар уклали угоду про економічну співпрацю на $1,2 трлн
Джерело: Білий дім
14 травня президент Дональд Трамп підписав угоду з Катаром про економічну співпрацю на щонайменше 1,2 трильйона доларів. Глава Білого дому також оголосив про економічні угоди на понад $243,5 млрд між США та Катаром, включаючи продаж літаків Boeing та двигунів GE Aerospace компанії Qatar Airways.
Передбачається, що угоди “сприятимуть інноваціям та процвітанню майбутніх поколінь, зміцнять американське виробниче та технологічне лідерство та виведуть США на шлях нового “золотого віку”.
Сьогодні президент США Дональд Трамп підписав угоду з Катаром, яка призведе до економічної співпраці обсягом щонайменше $1,2 трлн, — мовиться у повідомленні. — Також Трамп оголосив про контракти загальною сумою в $243,5 млрд між США і Катаром, включно з історичними поставками літаків Boeing і двигунів компанії GE Aerospace для Qatar Airways.
Загалом Катар закупить у США 210 лайнерів моделей Boeing 787 Dreamliner і Boeing 777X, з двигунами від GE Aerospace.
Торгівля США і Катару 2024 року становила $5,64 млрд, з яких $3,8 млрд припадає на експорт США та $1,8 млрд на імпорт із Катару.
Укладені оборонні угоди закріплюють за Катаром закупівлю новітньої військової техніки у двох провідних оборонних компаній США. Компанія Raytheon уклала з Дохою договір на $1 млрд на постачання систем боротьби з безпілотниками FS-LIDS. Відтак, Катар стане першим іноземним оператором цього озброєння. Тоді як General Atomics має постачити Катару безпілотники MQ-9B на $2 млрд.
Окрім того, США та Катар підписали заяву про наміри стосовно подальшого зміцнення партнерства у галузі безпеки, в якому позначені потенційні інвестиції на понад $38 млрд.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.